بایگانی برای مرداد, ۱۳۹۱

ورژن جدید نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی “لبخند” به بازار عرضه شد

بدون نظر

بمناسبت فرارسیدن عید سعید فطر ورژن جدید نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی “لبخند” به بازار عرضه گردید. در این ورژن علاوه بر امکانات قبلی دو ماژول دندانپزشکان و عکس‌های رادیولوژی همراه نسخه پایه ارائه شده و تا پایان تابستان دندانپزشکان محترم می‌توانند از فروش ویژه نرم‌افزار بر اساس تخفیف اعمال شده استفاده فرمایند. لازم به توضیح است که در ماژول دندانپزشکان علاوه بر مشخصات فردی دندانپزشکان شاغل در مطب یا کلینیک شما می‌توانید روزها و ساعات حضور و تعداد بیماران مراجعه کننده به هریک از ایشان و درمان صورت گرفته برای هر بیمار و مبالغ دریافتی از آنان را مشخص و سهم درآمدی هر دندانپزشک را تعیین کنید. همچنین در این ماژول می‌توان دندانپزشکان تعریف شده در نرم‌افزار را حذف موقت (غیر فعال) نمود و در صورت لزوم با مراجعه به لیست دندانپزشکان غیرفعال شده، اطلاعات حذف شده را بازیابی کرد، در اطلاعات دندانپزشکان به صورت دقیق جستجو نمود، اطلاعات در حال نمایش را به روز رسانی کرد و از اطلاعات موجود در فرمت‌های مختلف گزارش تهیه و یا پرینت گرفت. در ماژول عکس‌های رادیولوژی می‌ توان عکس‌های مربوط به دندان‌های بیمار را در نرم‌افزار ثبت نمود تا در مراجعات بعدی بیمار امکان مشاهده عکس‌ها و بررسی مجدد وضعیت دندان‌های وی یسهولت و سادگی وجود داشته باشد.
www.labkhandsoft.con


عصر فناوری اطلاعات- انفورماتیک دندانپزشکی

بدون نظر

 عصر حاضر را عصر اطلاعات  نام نهاده اند  بنابر این  هرکس  که مجهز به اطلاعات نباشد از قافله زمان عقب میماند. اطلاعات عبارت است از هر داده ای که در ذهن شنونده مفهومی را ثبت کند و دانش همان اطلاعات کاربردی است.  پس پایه و اساس دانش چیزی جز اطلاعات نیست.  اگر بخواهیم  همراه  کاروان بشریت همسفر باشیم چاره ای نداریم جز مجهز شدن به اطلاعات.

 فنآوری اطلاعات  شاخه ای از فنآوری است که درباره کاربرد کامپیوتر در شاخه های مختلف علوم بحث و تحقیق می کند. این شاخه از علوم مرتبط است با طراحی ، توسعه ، نصب و راه اندازی سیستمهای اطلاعاتی  و نرم افزارهای رایانه ای. رشته های مختلف علمی با استفاده از دستاوردهای فناوری اطلاعات  روز به روز پیشرفت کرده و حوزه خدمت رسانی خود را گسترش داده اند. از جمله این رشته ها میتوان از پزشکی و دندانپزشکی نام برد.

 انفورماتیک دندانپزشکی

انفورماتیک دندانپزشکی شاخه جدیدی از انفورماتیک پزشکی است که هدف آن استفاده از کامپیوتر و علوم اطلاعاتی برای ارتقا طبابت، تحقیقات، تحصیل و مدیریت دندانپزشکی است.در حوزه طبابت دندانپزشکی موارد زیر مهمترین هستند:

  – مدیریت طبابت دندانپزشکی: بسته های نرم افزاری به بازار عرضه شده است که دندانپزشک را در مدیریت مالی، تعیین وقت بیماران؛پرداختهای بیماران،ثبت شرح حال بیماران و درمانهای انجام شده کمک می کند.

  – ثبت اطلاعات بیماران به روش الکترونیک: برای هر یک از بیماران دندانپزشکی می توان پرونده الکترونیک تشکیل داد.این پرونده تمام جزئیات از شرح حال تا درمانهای انجام شده را در بر می گیرد.

  – سیستمهای مشاوره ای : با تشکیل یک پایگاه اطلاعاتی چندین دندانپزشک می توانند با دسترسی به اطلاعات بیماران، در باره نحوه درمان با یکدیگر تبادل نظر کنند.

  – سیستمهای تصویر برداری : با پیشرفتهای علوم فناوری اطلاعات دوربین های داخل دهانی و رادیوگرافیهای دیجیتال در حال حاضر به طبابت دندانپزشکی کمک میکنند.

  – دندانپزشکی از راه دور (Teledentistry) : بیماران می توانند از طریق ارتباطات الکترونیک مانند کنفرانسهای ویدیوئی از مراقبتها و توصیه های دندانپزشکی بهره مند شوند.