بایگانی برای اسفند, ۱۳۹۲

سال نو مبارک

بدون نظر

آغاز نوروز باستانی و فرارسیدن  بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد
به تمامی عزیزان تبریک عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت
از درگاه خداوند متعال برایتان آرزومندیم.


اخلاق یک دندان پزشک حرفه ای!

بدون نظر

 

حتما شما هم دوست دارید که در مطب دندان پزشکی، علاوه بر تمیز و مرتب بودن خود مطب، با یک دندان پزشک خوش اخلاق مواجهه داشته باشید. یک دندان پزشک خوب و حرفه ای و موفق از این ویژگی ها بهره مند است:

۱) از گفت وگو با پرستار خود در مورد مسایل خصوصی و خانوادگی یا انتقاد از وضع موجود در حضور بیماران و حین درمان خودداری می کند. صحبت های او فقط درباره امور جاری درمان و مسایل مطب است. او از شوخی کردن و گفتن لطیفه پرهیز می کند. گفت وگوی کارکنان مطب با بیماران نیز باید محترمانه باشد. در چنین فضایی هرگز حرکات و اعمال ناشیانه بیمار که از بی اطلاعی سرچشمه می گیرد، تمسخر نمی شود؛ مثلا درآوردن کفش ها هنگام نشستن روی صندلی دندان پزشکی مورد استهزا قرار نمی گیرد. در چنین مواردی خیلی صمیمانه می شود گفت: «احتیاجی به درآوردن کفش ها نیست.»

 

(بیشتر…)


به نظر شما یک مطب دندان پزشکی استاندارد باید دارای چه فضاهایی باشد؟

بدون نظر

هر مطب دندان پزشکی باید مجهز به ۴ فضای کاملا مجزا از یکدیگر باشد. بخش نخست به بیماران مراجعه کننده به مطب دندان پزشکی تعلق دارد. بیماران، محدوده سنی متفاوتی دارند ولی فقط لازم است اتاق انتظار کودکان از بزرگسالان جدا شود. برای اتاق انتظار کودک، می توان از تصاویر و شخصیت های مورد علاقه کودکان به شکل پوستر روی دیوارها استفاده کرد یا اسباب بازی هایی را برای کودکان در آن قرار داد. در این محیط، کودکان به دور از محیط پرسروصدا و شکایت بزرگسالان در کنار همسالان خود خواهند بود و با دیدن همسالان شان که به مطب دندان پزشکی آمده اند، راحت تر با ترس و نگرانی هایشان کنار می آیند.

(بیشتر…)


کشف ارتباط بین دندانهای کثیف و شروع زودهنگام روماتیسم مفصلی!

بدون نظر

بنا بر ادعای جدید دانشمندان، مسواک زدن درست دندانها می‌تواند در جلوگیری از ابتلا به آرتروز کمک کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه لوئیزویل، ارتباط بین باکتری عامل بیماری لثه و شروع زودهنگام روماتیسم مفصلی و همچنین پیشرفت سریعتر و وخامت شدیدتر بیماری را شناسایی کرده‌اند.

(بیشتر…)