بایگانی برای فروردین, ۱۳۹۶

اعلام برنامه های هفته سلامت

بدون نظر

عبدالهی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره غذای سالم، توزیع غذا بین شهروندان محلات محروم و ارائه خدمات سلامت از قبیل مشاوره پزشکی، روانشناسی، تغذیه، غربالگری قندخون، فشارخون و اندازه گیری BMI از دیگر برنامه هایی است که از اول لغایت هفتم اردیبهشت در سطح مناطق ۲۲گانه اجرا می شود.

(بیشتر…)


فرمول غذایی لثه و دندان سالم!

بدون نظر

همه ما از اهمیت مراقبت از دهان و دندان آگاه هستیم و البته مراقبت جامع از این قسمت بدن به اقداماتی فراتر از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بستگی دارد.با استفاده از درمان های جایگزین مانند راه حل های خانگی، از قبیل دهانشویه های گیاهی، اقدامات بسیاری را می توان در راستای حصول اطمینان از سلامت دهان و دندان و بهره‌مندی از لبخندی زیبا مد نظر قرار داد. در این میان، نباید ویژگی های پالایش قدرتمند مواد غذایی را نادیده گرفت. در ادامه با برخی از بهترین مواد غذایی که می توانند سلامت دندان ها و لثه ها را بهبود ببخشند بیشتر آشنا می شویم.

(بیشتر…)


نشانه های مسواک زدن اشتباه

بدون نظر

شاید اغلب ما در طول روز بیش از دو بار مسواک می زنیم و گمان می کنیم به خوبی مراقب دندان هایمان هستیم، اما آیا می دانیم که ممکن است در مسواک زدن نیز دچار اشتباه شویم؟ در این جا مورد نشانه وجود دارد که نشان دهنده ی خطای ما در تمیز کردن دندان ها است.از چه نوع مسواکی استفاده می کنید؟ اغلب ما می خواهیم از مسواکی با موهای نسبتا نرم و پرپشت استفاده کنیم. البته دندان های ما نیز به یک مسواک با موهای سرگرد احتیاج دارد، نه مسواکی با قلموی تیز و تکه تکه شده. اگر از مسواک نامناسبی استفاده می کنید، تمیز کردن دندان ها به خوبی صورت نمی گیرد و به مینای دندان نیز آسیب می رسد.
(بیشتر…)


مراحل ایمپلنت دندان (کاشت دندان) چگونه است؟!

بدون نظر

امروزه با وجود پیشرفت‌های فراوانی که در علم پزشکی صورت گرفته است بسیاری از مواردی که زمانی دور از ذهن بود قابل انجام و امکان‌پذیر شده است. یکی از این موارد ایمپلنت دندان است. ایمپلنت یا همان کاشت دندان در گذشته وجود نداشت و برای دندان فردی که به دلایلی مجبور به کشیدن و از دست دادن آن می‌شد دیگر جایگزینی وجود نداشت اما امروزه با استفاده از این روش می‌توان جاهای خالی دندان‌های کشیده شده را پر کرد. اگر درباره ایمپلنت دندان اطلاعات زیادی ندارید و علاقه‌مند هستید با مراحل ایمپلنت دندان آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را دنبال کنید.

(بیشتر…)


فواید پوست گردو برای لثه ها

بدون نظر

مالیدن پوست گردوی تازه موجب تقویت لثه‌ها می‌شود و PH محیط دهان را تغییر می‌دهد و مانع عفونت می‌شود و بهتر است هفته‌ای چند بار پوست گردوی تازه را به لثه‌ها مالید.

ترشحات پشت حلق, نفخ و ریفلاکس عامل بوی بد دهان است

نفخ و ریفلاکس خود عامل بوی بد دهان است, باید دانست که کسی که مشکل معده دارد , بوی بد دهانش با مسواک از بین نمی‌رود. افرادی که دچار ترشحات پشت حلق هستند نیز دهانشان بوی بد می‌دهد.

مقیمی گفت: وجود بلغم و صفرای متعفن در معده خود عاملی برای بوی بد دهان است که معمولا اگر صفرای متعفن در معده باشد, بوی بد دهان بعد از غذا خوردن از بین می‌رود و اگر بلغم متعفن در معده باشد, بوی بد دهان با غذا خوردن از بین نمی‌رود.

(بیشتر…)


نسخه طب سنتی برای درد دندان

بدون نظر

گاهی دچار دندان‌دردهای شدیدی می‌شویم اما به‌دلیل شرایط زمانی یا مکانی نامناسب نمی‌توانیم خود را فوری به درمانگاه و دندان‌پزشکی برسانیم. در این شرایط برخی درمان‌های خانگی که مورد تایید حکمای طب سنتی است، ممکن است به تسکین درد شما کمک کند. علاوه براین، مصرف بعضی از مواد غذایی می‌تواند به بهتر شدن سلامت دندان‌های شما بینجامد.

(بیشتر…)


تشخیص فوری سرطان با جویدن آدامس!

بدون نظر

به نقل از ساینس، خیس شدن آدامس معروف به “volatiles” با بزاق دهان در زمان جویدن مواد شیمیایی ناشی از تومورها را شناسایی می‌کند.
کاترین بازمور مدیر شرکت سازنده این آدامس اظهار کرد: درون بدن مواد شیمیایی وجود دارند که با نام ترکیبات آلی فرار شناخته می‌شوند و در حال تولید هستند. این مواد تعیین‌کننده انواع سرطان بوده و پزشکان با بررسی این ترکیبات که در آدامس باقی می‌مانند نوع سرطان را در صورت وجود تعیین می‌کنند.
با این کشف جدید دیگر نیازی به آزمایش خون یا بررسی آزمایش ادرار نخواهد بود.
این شرکت در مارس ۲۰۰۷ در آلاباما ایالات متحده با هدف استفاده از مواد شیمیایی فرار در تعیین بیماری‌های مربوط به متابولیسم بدن انسان تاسیس شده است.
بخش تحقیقات شرکت مذکور بر روی تشخیص میزان تاثیر ترکیبات فرار مرتبط با شناسایی بیماری‌ها، ارزیابی و به‌کارگیری ابزارهای ابتکاری جدید فعالیت دارد. این شرکت پیوسته محصولات پزشکی جدید و فناوری‌های کمک‌کننده به درمان بیماری‌ها را بررسی می‌کند تا سلامت افراد جامعه حاصل شود.
volatiles ترکیبات آلی فرار VOCs هستند که به طور طبیعی در ترکیبات شیمیایی وجود دارند. این ترکیبات شیمیایی به‌سادگی در دمای معمول اتاق بخار و تبدیل به گاز می‌شوند. این مواد بسیار مختلف، فراوان و فراگیرند و نقش مهمی در پیام‌رسانی بین گیاهان و حیوانات دارند. با این وجود برخی از این مواد برای انسان و محیط‌زیست خطرناک هستند.

۲۳ فروردین، روز دندانپزشک مبارک!

بدون نظر

 با آرزوی تندرستی و عزت برای اساتید گرامی و دندانپزشکان ارجمند


با چوب مسواک آشنا شوید

بدون نظر

درخت مسواک درختچه ای است به ارتفاع ۳ متر که دارای شاخه‌های زیاد وپوستی نسبتاً شفاف، به رنگ سبز کمرنگ تا تقریباً سفید است. مناطق مهم رویش گیاه در جهان ، جنوب آسیا، ایران، مصر و هندوستان است.

ترکیبات مهم

مهم‌ترین ترکیبات ریشه، ساقه و برگ این گیاه شامل فلاوونوئیدها، ساپونین، تانن، ترکیبات گوگردی، بنزیل ایزوتیوسیانات، ترکیبات کلراید، فلوراید، کلسیم و سیلیسیم است.

(بیشتر…)


تک صفحه ایی شدن تشکیل پرونده در نسخه مطبی نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

تشکیل پرونده بیماران،  یکی از بخش‌های پراستفاده در نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند است که گروه فنی نرم‌افزار جامع مدیریت دندانپزشکی لبخند با انجام تغییراتی، این بخش را ساده‌تر کرده‌اند. یکی از تغییرات انجام‌شده در به‌روزرسانی جدید، تک صفحه ایی شدن فرم تشکیل پرونده و ثبت بیماری‌های سیستمیک است. پس از ورود به بخش تشکیل پرونده در قسمت بیماران و ثبت اطلاعات موردنظر، به‌راحتی پرونده بیمار در سیستم ثبت می‌شود و پس از ثبت پرونده، می توان از آن پرینت گرفته و به همراه امضای بیمار بایگانی شود.

برای ورود به دموی آنلاین نرم افزار لبخند ایجا را کلیک کنید