بایگانی برای بهمن, ۱۳۹۶

مراقب تغییر رنگ زبانتان باشید

بدون نظر

تغییر رنگ زبان

 

زبان قوی ترین ماهیچه بدن انسان است که در دهان قرار گرفته و به جویدن و هضم غذا کمک می کند. مهم ترین کارکرد این عضو، تشخیص طعم هاست. اما با توانایی حرکت به انواع شکل، به تشکیل صداهای مختلف و صحبت کردن کمک می کند. مهم تر این که اگر در آینه به زبان تان نگاهی بیندازید، می توانید از روی حالت ظاهری به وضعیت سلامت تان پی ببرید. رنگ، بافت و رطوبت زبان از آنچه در درون بدن شما اتفاق می افتد حکایت می کند. به همین دلیل در طب سنتی بسیاری از کشورها، از زبان برای تشخیص بیماری و درمان آن کمک گرفته می شود. شایع ترین عارضه زبان این است که رنگ آن تغییر می کند و به اصطلاح «بار گرفته» می شود. این عارضه می تواند به شکل های مختلف باشد، اما در بیشتر موارد حاد نبوده و می توان با رعایت برخی موارد آن را درمان کرد. (بیشتر…)


حضور نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند در شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان ، فک وصورت ایران

بدون نظر

حضور نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند در شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان ، فک وصورت ایران

برگزارکننده: انجمن جراحان دهان فک و صورت ایران

زمان: ۲۷-۲۵ بهمن ۹۶

مکان: هتل المپیک- تهران- سالن C

همایش های همزمان: هشتمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس

ششمین همایش محققین جوان جراحی دهان فک و صورت ایران

اطلاعات بیشتر در وب سایت: www.omfscongress.org


بهترین گیاهان دارویی ضدسرطان برای پرورش در خانه

بدون نظر

گیاهان ضد سرطان

 

مه چیز از روزی آغاز شد که الیزابت میلارد از کار در مزرعه خسته و کوفته بود، ازشهر نفرین شده‌ایی که در آن گیر کرده بود احساس بیزاری می‌کرد. به چندتا از از برگ‌های گیاه ریحان مقدس چنگی زد و درون دهانش چپاند. چند دقیقه بعد، به طرز شگفت‌انگیزی خودش را پرانرژی احساس کرد. میلارد نویسنده‌ی کتاب داروخانه‌ی حیاط پشتی می‌گوید، دقیقا از همان لحظه متوجه‌ی خاصیت دارویی این گیاه و گیاهان دیگر شدم.

(بیشتر…)


چگونه دندان های سفیدتری داشته باشیم؟

بدون نظر

دندان سفید

 

زیبا و سفید نگاه داشتن دندان ها می تواند یک تغییر بزرگ در ظاهر کلی شما ایجاد کند. اگر دندان های شما سفید باشند، شما سالم تر و درخشان تر بنظر خواهید رسید. متأسفانه برخی اوقات، حتی زمانی که غذاهای سالم هم می خوریم، دندان های ما لک دار و زرد می شوند. در این نوشته نکاتی را آورده ایم که به طور موثری دندان های شما را بصورت طبیعی سفید می کنند.

 

(بیشتر…)


مهمترین مشکل جایگذاری ایمپلنت

بدون نظر

 

دانشیار گروه جراحی دهان و فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی : بی دندانی را یکی از مشکلاتی دانست که با افزایش سن ، بسیاری از افراد کشور ما و دنیا به آن دچار می شوند و اظهار کرد : هر چند ممکن است به دلایلی از جمله تصادفات ، مشکلات مادرزادی ، تومورها نیز بی دندانی اتفاق بیفتد ولی در کشور ما شایع ترین دلیل ، کشیدن دندان در سنین بالا به دلیل پوسیدگی یا لق شدن است که خالی بودن فضای دندانی علاوه بر مشکلات زیبایی ، مشکلاتی در سیستم گوارشی ایجاد می کند .

(بیشتر…)


اضافه شدن چارت گرافیکی در نرم افزار تخصصی مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

کارشناسان گروه فنی نرم‌افزار جامع مدیریت دندانپزشکی لبخند بنا به درخواست کاربران، قسمت های جدیدی را در نسخه مطبی برنامه دندانپزشکی لبخند در بروزرسانی های اخیر اضافه کرده اند. از مهمترین قسمت های اضافه شده در ورژن جدید نرم افزار لبخند، قرار دادن چارت گرافیکی در قسمت «درمان» در بخش «پرونده دندانپزشکی» می باشد. از این پس، کاربران پس از ثبت درمان (آزاد یا بیمه ای) در پرونده دندانپزشکی بیماران می توانند تصویر گرافیکی مربوط به درمان هر دندان را نیز در چارت ثبت نموده و در صورت تمایل از بخش چارت گرافیکی گزارش تهیه نمایند.

 

برای ورود به دموی آنلاین تخصصی ترین نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند اینجا را کلیک کنید.

 


۶ توصیه برای از بین بردن حساسیت دندان

بدون نظر

 

با توجه به ساختمان دندان ها٬ لثه در قسمت ریشه دندان و مینای دندان در بالا ( قسمت تاج دندان ) به خوبی از نفوذ تحریکات به بافت زنده دندان یعنی عاج دندان جلوگیری می کنند. در زیر مینای دندان عاج دندان از مجاری لانه زنبوری شکلی تشکیل شده که مایع داخل آنها مستقیما با مغز و عصب دندان در ارتباط است .با رسوب کلسیم توسط بزاق دهان٬ بر روی مینای دندان ها بطور طبیعی این مجاری بسته می مانند اما زمانی که لثه ها و محافظ ریشه دندان یا مینای دندان ها آسیب ببینند، انتهای این مجاری باز شده و کمترین تغییرات دمایی موجب جابجایی و حرکت سریع مایع درون آنها شده، این تحریک موجب تیر کشیدن دندان می شود.

(بیشتر…)