بایگانی برای شهریور, ۱۳۹۴

آغاز پذیرش دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه آزاد تبریز

بدون نظر

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با پذیرش ۳۰ دانشجو در رشته دکتری دندانپزشکی از مهرماه سال جاری کار خود را آغاز می کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، احمد علیزاده، مسئول راه‌اندازی رشته و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، از کسب موافقت قطعی و اخذ مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پذیرش ۳۰ دانشجو در دانشکده دندانپزشکی واحد تبریز خبر داد.

3081233_279

(بیشتر…)


استرس دوران بارداری احتمال پوسیدگی دندان کودکان را افزایش می دهد

بدون نظر

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، استرس دوران بارداری با عواملی مانند کاهش وزن نوزاد و افزایش احتمال آلرژی و آسم مرتبط است؛ ولی این مطالعه که توسط محققان کلینیک دندان کالج کینگ لندن صورت گرفته، اولین بار است که ارتباط استرس دوران بارداری و پوسیدگی دندان فرزندان را نشان می دهد.
به گزارش موسسه ملی تحقیقات سر و صورت و دندانپزشکی آمریکا، پوسیدگی دندان یکی از بیماری های جدی کودکان است و ۴۲ درصد از کودکان ۲ تا ۱۱ ساله در دندان های شیری پوسیدگی دارند و حدود ۲۱ درصد از کودکان ۶ تا ۱۱ ساله در دندان های دایمی پوسیگی دارند. بهداشت ضعیف دهان و دندان و مصرف زیاد غذاها و نوشیدنی های شیرین، شایع ترین علل پوسیدگی دندان در کودکان هستند؛ ولی مطالعات نشان می دهد که استرس مادر در دوران بارداری نیز در این موضوع دخیل است.


(بیشتر…)


“پوسیدگی” بالاترین شیوع بیماری دندان‌ها

بدون نظر

عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه “پوسیدگی” بالاترین شیوع بیماری دندان‌ها است، با ارائه راهکاری برای برون رفت از این معضل از برگزاری نخستین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی در کشور خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،امیر قاسمی با اشاره به برگزاری نخستین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی اظهار کرد: نخستین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی همزمان با پانزدهمین کنگره متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی با هدف ارتقاء سطح علمی و ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی متخصصین ترمیمی و با رویکرد اختصاصی به نیازهای علمی و شغلی همکاران آینده‌مان در عرصه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در تاریخ ۲۱ آبان ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

93285_653

(بیشتر…)


استرس دوران بارداری احتمال پوسیدگی دندان کودکان را افزایش می دهد

بدون نظر

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، استرس دوران بارداری با عواملی مانند کاهش وزن نوزاد و افزایش احتمال آلرژی و آسم مرتبط است؛ ولی این مطالعه که توسط محققان کلینیک دندان کالج کینگ لندن صورت گرفته، اولین بار است که ارتباط استرس دوران بارداری و پوسیدگی دندان فرزندان را نشان می دهد.
به گزارش موسسه ملی تحقیقات سر و صورت و دندانپزشکی آمریکا، پوسیدگی دندان یکی از بیماری های جدی کودکان است و ۴۲ درصد از کودکان ۲ تا ۱۱ ساله در دندان های شیری پوسیدگی دارند و حدود ۲۱ درصد از کودکان ۶ تا ۱۱ ساله در دندان های دایمی پوسیگی دارند.
بهداشت ضعیف دهان و دندان و مصرف زیاد غذاها و نوشیدنی های شیرین، شایع ترین علل پوسیدگی دندان در کودکان هستند؛ ولی مطالعات نشان می دهد که استرس مادر در دوران بارداری نیز در این موضوع دخیل است.

kids_teeth

(بیشتر…)


برگزاری اولین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی

بدون نظر

همزمان با پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران اولین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی، برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر امیر قاسمی عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی، گفت: اولین سمپوزیوم دستیاران تخصصی ترمیمی و زیبایی همزمان با پانزدهمین کنگره متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی با هدف ارتقاء سطح علمی و ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی متخصصین ترمیمی و با رویکرد اختصاصی به نیازهای علمی و شغلی همکاران آینده مان در عرصه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در تاریخ ۲۱ آبان ۹۴ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

fb939016b7b61fb505a42a1228878eae

(بیشتر…)


درد دندان کودک را جدی بگیرید

بدون نظر

کودکان به علت نوع تغذیه‌شان که شامل غذاهای پرکربوهیدرات می‌شود و رعایت نکردن بهداشت دهان ـ که ناشی از بی‌توجهی خانواده‌ها به ضرورت رعایت بهداشت دهان می‌شود ـ بشدت در معرض بروز پوسیدگی‌ها هستند. پوسیدگی دندان در کودکان نیز نظیر بزرگسالان باعث بروز درد می‌شود، ولی بیشترین شدت درد دندان کودک، به علت گیر غذایی در ناحیه پوسیدگی است که با پاکسازی ناحیه درگیر به طور موقت قابل رفع است.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر مصطفی محاوری، متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم با تاکید بر این که اگر درد دندان کودک به دنبال پوسیدگی منجر به آبسه و تورم شود باید با جدیت بیشتری مورد توجه و پیگیری درمانی قرار گیرد، گفت: چنین وضعی از موارد اورژانس در دندانپزشکی کودکان تلقی می‌شود و باید در اولین فرصت ممکن از سوی دندانپزشک تحت درمان قرار گیرد.

 

دندان شیری 5

(بیشتر…)


روش های جلوگیری از بیماری‌های مخفی دندان‌

بدون نظر

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، پنچ توصیه حیاتی برای جلوگیری از بیماری‌های مخفی دندانی را تشریح کرد.

ابراهیم امین صالحی رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران اظهار کرد: برای حفظ سلامت دندان‌ها، مسواک زدن و نخ دندان از مهم‌ترین کارهایی است که انجام دادن آن برای حفظ دندان‌ها و لثه‌ها ضروری است و مراقبت و بهداشت دهان و دندان همچون مراقبت از بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از آنجایی که بیشتر مردم در مراقبت از بدن و سلامت جسمانی خود برنامه‌هایی دارند، اما دندان‌هایشان را فراموش می‌کنند.
639e601c8682b8c6e0621bb9bbc62c8d

(بیشتر…)


دندانپزشکی، خطر آلزایمر را افزایش می دهد ؟

بدون نظر

این هشدار از سوی پورفسور جان کالینگ، متخصص مغز و اعصاب از کالج لندن مطرح شده است. به گفته او یکی از انواع پروتئین های خطرناک که به مغز آسیب می رسانند بتا آمیلوئید است و امکان دارد این پروتئین که زمینه ساز آلزایمر نیز می شود، از این طریق منتقل شود.

دانشمندان می گویند بتا آمیلوئید، توده های کوچکتری می سازد که رابطه بین سلول های مغزی را مختل می کند و به این ترتیب باعث آلزایمر می شود.

کالینگ به دیلی میل توضیح می دهد که این پروتئین به آسانی با ضدعفونی کردن وسایل دندانپزشکی از بین می رود و بنابر این خطر متوجه آن دسته از بیماران است که به دندانپزشک های نابلد یا سهل انگار مراجعه می کنند.

1020177208252451262388286245261078821943

(بیشتر…)


وقتی که دندان نشان خیر می‌شود

بدون نظر

هیچ‌کس نه مادر، نه پدر، نه پزشک و نه هیچ فرد دیگری نمی‌توانند او را ملزم به انجام کاری کنند. او یک معلول ذهنی است که مشکل دهان و دندان هم دارد اما به‌دلیل شرایط ویژه‌اش قادر به همکاری با دندانپزشک نیست و نمی‌تواند در مراکز عادی، خدمات دندانپزشکی دریافت کند.

چشمان خیره به سقف

پسرک در آغوش مادرش است. ملحفه‌ای به دورش پیچیده شده و گاهی تکانی می‌خورد و دیگران را متوجه بودنش می‌کند. محمد ۱۹ساله هیکل کوچکی دارد. یک بیمار سی پی یا همان فلج مغزی است که سال‌هاست چشمانش تنها به سقف خیره مانده و نمی‌تواند هیچ حرکتی داشته باشد.مادر روی صندلی انتظار نشسته و پسر را در آغوش گرفته است. هر چند وقت یک‌بار پسرش را جا‌به‌جا می‌کند تا کمرش اذیت نشود.

117165541131194102a

(بیشتر…)


آموزش بی‌رویه دانشجوی دندانپزشکی به رقابت ناصحیح دندانپزشکان دامن می‌زند

بدون نظر

عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات لیزر در دندانپزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران گفت: تنها درصد کمی از افراد به صورت بالقوه به خدمات پزشکی نیاز پیدا می‌کنند اما در مقابل ۱۰۰ درصد افراد به ‌صورت بالفعل به خدمات دندان پزشکی احتیاج دارند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر آرش رحیمی در «سمپوزیوم اینترالاک و لیزر دکتر اسمایل» در هتل پارس مشهد و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این بین ایران تنها به تربیت تعداد نفرات بیش‌تر در حوزه دندان‌پزشکی می‌پردازد که این امر موجب مهاجرت شمار زیادی از دانشجویانی که از دانشگاه‌های معتبر داخل کشور فارغ‌التحصیل شده‎اند، می‌شود.

وی در این همایش که اولین سمپوزیوم اینترالاک در خراسان است،‌ ادامه داد: افزایش تعداد دندان‌پزشکان در سطح کشور تنها موجب رقابت ناصحیح در این حوزه می‌شود که در این خصوص قشر عمل‌کننده مشکلاتی را برای مردم از طریق درمان‌های بیش از حد و استفاده از مواد بی‌کیفیت به همراه خواهند داشت.

2-198

(بیشتر…)