بایگانی برای شهریور, ۱۳۹۱

روش نوین دندانپزشکی بدون درد در ژاپن و استرالیا (بخش آخر)

بدون نظر

۵- تزریق بدون درد
تزریق داروی بیحسی، یکی از بخشهای درمان دندانپزشکی است که بسیار دردناک است. ورود سوزن به بافت، خود دردناک است و از طرف دیگر تزریق داروی بیحسی به میان بافتهای دهان، درد خودش را ایجاد میکند ولی میتوان با روشهایی ساده تزریق دندانپزشکی را به تزریقی بدون درد تبدیل کرد.
نخست اینکه دندانپزشک پیش از وارد کردن سوزن، مقداری داروی بیحسی موضعی را بر سطح مخاط دهان شما میمالد، بنابراین مخاط سطحی بیحس شده و شما ورود سوزن را حس نخواهید کرد.
روشی دیگر، استفاده از سوزنی است که بسیار نازک و با قطر کم باشد و سرتیزی هم داشته باشد. در این روش، باید تزریق به آرامی و طی یک دقیقه انجام شود و میتوان با مالش محل تزریق به پخش بهتر داروی بیحسی در بافت کمک کرد و تزریق را با درد بسیار کمتری احساس کرد. به این میگویند یک تزریق دندانپزشکی بدون درد.
۶- هیپنوتیزم شدن روی صندلی
در دنیای دندانپزشکی بدون درد، باید انتظار همه چیز را داشته باشید، حتی هیپنوتیزم شدن روی صندلی دندانپزشکی. در این روش، دندانپزشک بیمار را هیپنوتیزم کرده و بنابراین بیمار درد و سوزن، تزریق دردناک دندانپزشکی یا حتی درد حین درمان را احساس نخواهد کرد. پس از آن نیز خاطرهای از درمان به یاد نخواهد آورد.
یکی از مشکلات این روش آن است که برخی بیماران وقتی با این روش به خواب عمیقی فرو میروند، در خواب راه میروند و این، انجام درمان دندانپزشکی را دشوار میکند ولی بیشتر بیماران در حالیکه چشمانشان باز است روی صندلی دندانپزشکی دراز میکشند و بدون اینکه دردی را احساس کنند دندانپزشک درمان دندانپزشکی را برایشان انجام میدهد. بسیاری از دندانپزشکان هنوز به این روش با دیده تردید نگاه میکنند.


دسترسی به پرونده‌ی پزشکی بیمار در نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند برای کاربران خود امکانی را فراهم نموده تا بتوانند به ساده‌ترین شکل به پرونده‌ی پزشکی بیماران خود دسترسی داشته باشند. برای دسترسی به پرونده‌ی پزشکی بیمار در این نرم‌افزار مدیریت مطب کافی است بر روی آیکون «پرونده‌ی پزشکی» در قسمت «بیماران» در صفحه‌ی اصلی لبخند کلیک نموده تا صفحه‌ی مربوط به «پرونده‌ی پزشکی» نمایش داده ‌شود ، در این قسمت با وارد کردن نام و یا شماره پرونده بیمار می‌توان به پرونده پزشکی بیمار فعال دسترسی داشت. برای پیدا کردن اطلاعات بیمار مورد نظر، کافی است نام یا شماره پرونده وی را در کادر جستجو بیمار وارد کنید. نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند این امکان را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا با ذخیره‌ی اطلاعات مربوط به بیماری‌های سیستمیک هر یک از بیماران قبل از ورود به پرونده پزشکی از طریق کادر باز شده بصورت هشدار بر روی صفحه از بیماری سیستمیک وی مطلع شوند.
در نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند تمامی درمان‌های انجام گرفته بر روی دندان‌ها بصورت مجزا از طریق چارت دندان (شکل زیر) موجود در قسمت پرونده پزشکی قابل ثبت است.
نرم افزار دندانپزشکی (چارت دندان)
در بخش پرونده پزشکی نرم‌افزار لبخند دو قسمت مجزا به شرح زیر موجود است:
تشخیص بیماری
در این بخش از نرم‌افزار دندانپزشکی، این امکان برای پزشک ایجاد شده است که طرح درمان آتی خود را به همراه تعداد جلسات مورد نیاز ثبت نماید تا در مراجعه بعدی بیمار برای آغاز درمان بتواند از آنها استفاده نماید.
درمان
در این قسمت درمان صورت گرفته بر روی بیمار به همراه :تاریخ مراجعه،عنوان درمان،شرح درمان،نام پزشک،شماره دندان، هزینه،سهم بیمه،تخفیف،قابل پرداخت،طرح درمان نمایش داده می شود.
سایر فعالیت های قابل انجام در این دو قسمت عبارتند از:
۱- ایجاد
۲- ویرایش
۳- حذف
۴- گزارش‏گیری
۵- ثبت عکس های رادیولوژی(مربوط به بخش درمان)


روش نوین دندانپزشکی بدون درد در ژاپن و استرالیا (بخش سوم)

بدون نظر

۳- گازهایی از جنس آرامش
روشی که در بالا توضیح داده شد فقط یکی از روشهای دندانپزشکی بدون درد در دنیای امروز است.
روشهای بسیار گوناگونی برای حذف کردن درد هنگام انجام درمانهای دندانپزشکی وجود دارد. در این روشها اصلاً اهمیتی ندارد که شما چه اندازه از دندانپزشکی ترس و هراس در دل دارید. میتوانید با خیال راحت روی صندلی دندانپزشکی بنشینید و از ترمیم دندانهایتان لذت ببرید!
آرام بخشی یکی از این روشهاست. در این روش دندانپزشک در وضعیتی کاملاً هوشیار تا کاملاً به خواب رفته، روی دندانها و لثههایتان کار خواهد کرد. برای آرام کردن شما داروهای آرامبخش یا در وریدهایتان تزریق میشود یا از گازی به نام» نیتروس اکساید« استفاده میشود که با گذاشتن ماسکی روی دهانتان شما آن را تنفس خواهید کرد.
از این روش برای انجام درمانهای دندانپزشکی در بیماران معلول جسمی و ذهنی که کنترلشان روی صندلی دندانپزشکی دشوار است در مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی نیز استفاده میشود. هنگامیکه این گاز را تنفس میکنید راحتتر و آرامتر، مراحل درمان دندانپزشکیتان را تحمل میکنید.
سامانه اعصاب مرکزی در این روش نسبت به احساس درد، آستانه تحریکش پایین آمده و بیمار احساس آرامش میکند. بیماران دندانپزشکی، آرامبخشی با استفاده از گاز را به تزریق وریدی ترجیح میدهد، چون دیگر در آن خبری از سوزن و تزریق نیست.
۴- هوا دندان را میبرد
فکرش را بکنید، دندانتان را با هوا تراش دهند نه با دریلهای وحشتناک و پر سر و صدا.« Air Abrasion» یا تراش دندان با هوای فشرده، تکنیکی دیگر در دندانپزشکی بدون درد است که بهدنبال آن از دندانپزشکی میکروسکوپی و لیزردر مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی استفاده میشود.
این تکنیکها را شاید در ایران در مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی محدودی پیدا کنید و بیشتر مراکز دانشگاهی و مراکز تحقیقات دندانپزشکی در ایران از آن استفاده میکنند، ولی استفاده از این روشها در مطبها و کلینیکهای کشورهای پیشرفته رایجتر است.
خرید تجهیزات این روش برای مطبها گران تمام میشود و مسلماً هزینه خرید و نگهداری آن بر هزینهای که بیمار باید بپردازد افزوده میشود و این یکی از دلایل مرسوم نبودن این تکنیک در مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی در ایران است.


جایگاه انفورماتیک در توسعه پزشکی

بدون نظر

گسترش و توسعه روز افزون صنایع ارتباطی، مخابراتی و انفورماتیک که برخی از آن به عنوان انقلاب تکنولوژی یاد می کنند تمام بخش‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و پزشکی کشورها را تحت تاثیرات خود قرارداده و دگرگونیهای شگرفی را در زندگی مردم جهان پدید آورده است. در همین راستا با ورود فن‌آوری‌های نوین به عرصه پزشکی، تحولات عظیمی در نظام سلامت در حال شکل‌گیری است و حوزه بهداشت و درمان منجمله بخش دندانپزشکی میبایست بعنوان یکی از مهمترین زیرساختهای سلامت و بهداشت عمومی برای بکارگیری هرچه سریعتر فن آوری اطلاعات مورد توجه قرار گیرد.
به‌همین منظور مهندسان فن‌آوری اطلاعات برآنند که با استفاده از دانش و تخصص خویش و کسب اطلاعات جامع از رشته‌های مختلف پزشکی و بهره جویی از تجربیات و همکاری اطباء محترم نسبت به طراحی و تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز در هر یک از شاخه‌های علوم پزشکی از جمله نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی اقدام نمایند تا به کمک آن نرم‌افزارها روشهای ثبت و ذخیره اطلاعات بیماران، سیستم‌های اطلاعات دارویی، شیوه های درمانی و جراحی و نحوه پیگیری درمان، سیستم‌های درمان از راه دور، چگونگی راهبری پرستار و مراقبتهای پزشکی، ربات‌های جراح و روشهای پذیرش بیمار و …. تحت تغییر و دگرگونی‌های اساسی واقع شده و نها‌یتاً تسهیل در کار درمان و رضایت‌مندی بیماران را فراهم آورند.
با استفاده از این نرم‌‌افزارها که نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی نیز شامل می‌شود بیمار در کمترین زمان می‌تواند بهترین خدمات را دریافت نماید و پزشک در هر کجا که باشد در تمام اوقات قادر خواهد بود که به بیماران خود دسترسی داشته و از اطلاعات مربوط به آنان در همه جا بطور کامل استفاده کند. دسترسی اشخاص ذیربط به اطلاعات پزشکی در بستر شبکه‌های الکترونیکی یک رویا نیست و به وضوح می‌توان آن را در سازمان‌های درمانی که به این سیستم‌ها نزدیک شده‌اند مشاهده نمود.
سامانه‌هایی مانند ذخیره الکترونیکی اطلاعات سلامت HER که می‌تواند اطلاعات بهداشتی، درمانی و سلامتی فرد را پیش از تولد (دوران جنینی) تا پس از مرگ یعنی زمانی که دیگر در قید حیات نیست، بصورت اطلاعات جامعی در یک فایل الکترونیکی ذخیره سازی کرده و آن را در یک شبکه اختصاصی در دسترس افراد مشخصی قرار دهد.
تجهیزات پزشکی در کنار ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی، زیرساختهای فنی انفورماتیک پزشکی را تامین خواهد کرد و پیدایش ابزارهای الکترونیکی با قابلیت ثبت اطلاعات اشخاص از بدو تولد تا هنگام مرگ، بستری برای استفاده از ابزارهای توانمند پردازشی و هوشمند را فراهم خواهد آورد تا کارهای روزمره با ماهیت غیر‌خلاقانه بر عهده این ابزارها گذاشته شود و تسهیل امور بهداشتی و درمانی را موجب گردد.
یکی از این ابزارهای انفورماتیک پزشکی که اخیراً‌ با بازار عرضه گردیده نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی “لبخند” تولیدی شرکت پردازش سیستم پرنیان می‌باشد.
این نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی بعنوان اولین نرم‌افزار تحت شبکه اینترنت (وب) و کاملاً فارسی با ساختار عملکردی ساده و قابل فهم، محیط کاربری جذاب و کاربر‌پسند با هدف آسان سازی فرایند‌های مدیریت مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی طراحی و ساخته شده و برای دندانپزشکان محترم این امکان را فراهم می‌سازد که با سهولت نسبت به ثبت و ذخیره اطلاعات بیماران و تشکیل پرونده پزشکی شامل تشخیص، عکس، رادیولوژی، چارت دندان، بیماری‌های سیستمیک، درمان‌های انجام گرفته بر روی هر دندان اقدام نمایند.
با استفاده از نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند کاربر می‌تواند هزینه‌های درمان و وضعیت پرداختی هر بیمار، ساعات ویزیت و قرار ملاقات‌ها را کنترل نموده و از تداخل ایام نوبت‌دهی به بیماران جلوگیری کند.
نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند با داشتن دفترچک‌ها این امکان را بوجود آورده که دندانپزشک با درج مشخصات چک‌های دریافتی و پرداختی و ثبت وجوه نقدی، حسابداری مطب یا کلینیک خود را در هر زمان مشاهده نموده و نسبت به محاسبه سود و زیان آن در فواصل زمانی مورد نظر اقدام نماید.
ثبت ساعات حضور هر یک از دندانپزشکان در مطب یا کلینیک و تعریف گروههای مختلف کاربری و تعیین سطح دسترسی هر یک به اطلاعات نرم‌افزار و گزارش‌گیری‌های مختلف و متنوع و جستجو با سرعت بالا در تمامی فرمت‌ها از دیگر کارکرد‌های نرم‌افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی “لبخند” می‌باشد.
به لحاظ استفاده از قابلیت ماژولار بودن، امکان سفارشی سازی و شخصی سازی نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند مطابق با نیاز مشتری وجود دارد.
این نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند با داشتن امکانات دیگری همچون تقویم (در یک نگاه) و …… از نصب و آموزش و یکسال پشتیبانی کاملاً رایگان برخوردار می‌باشد.


فناوری نانو و دندانپزشکی

بدون نظر

با توجه به اهمیت مقوله دندان ودندانپزشکی تحقیقات بیشماری در دنیا جهت رفع مشکلات دندانی انجام می شود. از جمله فناوریهایی که طی چند سال اخیر عرضه شده و توانسته است تحولات عمیقی در زمینه پژوهش وتولید محصولات مختلف ایجاد کند، فناوری نانو است. از جمله حرفه هایی که تحت تاثیرفناوری نانو قرار گرفته است دندانپزشکی می باشد.
یکی از مشکلات موجود در زمینه دندانپزشکی مواد مورد مصرف است. مواد مورد استفاده درمطب‌های دندانپزشکی بایستی از سفتی و مقاومت بالایی برخورداربوده و ظاهری زیبا داشته باشند. فرمولاسیون ضعیف مواد دندانپزشکی باعث ایجاد ناراحتی، عوارض جانبی و افزایش هزینه مراقبتهای سلامتی می گردند. به همین دلیل شرکتها و موسسات مرتبط بامراقبتهای دندانپزشکی سعی دارند تا محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا تولید نمایند.شبیه همین ویژگی ها بایستی در مورد مواد مورد استفاده در روکشها نیز وجود داشته باشد.
پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری نانو بطور قابل توجهی جهت حل این نیازها مورد توجه قرار گرفته اند. یکی از مهمترین نکات در مورد استفاده ازفناوری نانو در جهت رفع این نیازها، امکان تولید نانوذرات مجزا و بدون به هم چسبیدگی است که امکان توزیع آ نها در رزینها یا روکشها جهت تولید نانوکامپوزیت ها بطور یکنواخت وجود داشته باشد. مواد کامپوزیت پلیمری از زمان آغاز علوم پلیمری تاکنون وجود داشته اند. از دیرباز این مسئله آشکار شده است که افزودن پرکننده های (فیلرها) با خواص فیزیکی مشابه با ساختار پلیمری می تواند منجر به تولید موادی با خواص جالب و از جمله موادی با خواص مکانیکی تقویت شده، شود. این گونه کامپوزیت های پلیمری دهه ها از جمله مواد اساسی در بازار مواد تجاری دندانپزشکی بوده اند. درحال حاضر از طریق فناوری نانو امکان تهیه نانوفیلرها و نانوکامپوزیت ها فراهم گردیده است. این مواد دارای خواص نوری، مکانیکی و شیمیایی متفاوتی نسبت به میکروکامپوزیت های قدیمی می باشند.فناوری نانو در ترمیمهای دندانی باعث افزایش سختی در عین زیبایی ناحیه ترمیم شده نسبت به مواد قدیمی می شود.امید می رود با استفاده از این فناوری مشکلاتی که از قبل در زمینه های مختلف دندانپزشکی ازجمله تولید مواد ترمیمی محکم و زیبا وجود داشته است برطرف شود.
فناوری نانو و دندانپزشکی


روش نوین دندانپزشکی بدون درد در ژاپن و استرالیا (بخش دوم)

بدون نظر

۲- نور، ژل، حرکت
روش» دندانپزشکی بدون درد« را دندانپزشکی به نام «Myles Dakin» پایه گذاری کرده است. او از این تکنیکهای ویژه برای درمان بیمارانش در مطب دندانپزشکی‌اش در لندن استفاده کرد. بازسازی ساختمان از دست رفته دندان با این روش امکانپذیر است، چون ساختمان عاج دندان دارای خلل و نفوذپذیر است و از سوی دیگر درون بزاق کلسیم وجود دارد که یکی از عوامل اصلی سازنده مولکولهای دندان است.
البته کلسیم موجود در بزاق است که جرمهایی را که روی دندانها شکل میگیرند، میسازد ولی در این روش دندانپزشکان بازسازی ساختمان دندان را هدایت میکنند.
این تکنیک نو، پیشرفتی در علم دندانپزشکی به شمار می آید چون دریل کردن و پرکردن (ترمیم) ساختمان دندان همزمان و بدون درد برای بیمار انجام میشود.
»اوزون« نخستین مادهای بود که در مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی برای کشتن میکروبهای پوسیدگیزا مورد استفاده قرار گرفت ولی این گاز اندکی سمی است. در این روش تقریباً در عرض ۹۰ ثانیه ماده ضد میکروبی روی پوسیدگی دندان گذاشته شده و در آن نفوذ میکند. سپس لیزر برای فعال کردن این ماده ضد میکروبی استفاده میشود.
پس دیگر برای برداشتن پوسیدگی از صدای دریل خبری نیست. بعد از آن، دندانپزشک دندان را با یک ماده نفوذناپذیر می پوشاند که دندان را در برابر سرما و گرما محافظت میکند. این ماده اجازه میدهد کلسیم از بزاق دوباره روی سطح دندان رسوب کند و دندان را دوباره معدنی کند و فلوراید بزاق هم در ساختمان دندان نشسته و ساختمان نوسازی شده را استحکام میبخشد.
در این روش، حفره پوسیده شده دندان در عرض ۳ ماه کاملاً بازسازی خواهد شد و دندان به شکل طبیعی و اولیهاش در میآید بدون اینکه در آن ماده ترمیمی استفاده شده باشد. این روش هنوز در دندانپزشکی برای بیماران گران تمام میشود ولی خوبی این روش این است که در آن بدون تزریق، بدون دریل و بدون پر کردن (استفاده از مواد ترمیمی) دندانتان ترمیم میشود.


روش نوین دندانپزشکی بدون درد در مطب و کلینیک های دندانپزشکی در ژاپن و استرالیا

بدون نظر

روش نوین دندانپزشکی بدون درد در ژاپن و استرالیا
وقتی قرار است به مطب دندانپزشکی بروید، خواه و ناخواه ترسی را در تهدلتان احساس میکنید.
ترس از آن صدای دلخراش دریل، تزریق آمپول برای بیحسی و وسایل دندانپزشکی قد و نیم قد فلزی که روی سینی کنار دست دندانپزشک ردیف شدهاند.
ترس و دلهره از این دردها وقتی شدت پیدا میکند که شما خاطره بدی هم از دردی که در مطب دندانپزشکی داشتهاید از قبل در ذهن داشته باشید. …
ولی دندانپزشکی همیشه با درد و ناراحتی همراه نیست. تکنیکهایی در دنیای دندانپزشکی مدرن وجود دارد که آنها را در مجموع» دندانپزشکی بدون درد« مینامند.
۱- بدون تزریق، بدون دریل
۲- نور، ژل، حرکت
۳- گازهایی از جنس آرامش
۴- هوا دندان را میبرد
۵- تزریق بدون درد
۶- هیپنوتیزم شدن روی صندلی

۱ – بدون تزریق، بدون دریل
اجازه بدهید سری به ژاپن و استرالیا بزنیم. در این کشورها به تازگی تکنیکی در برخی از مطب وکلینیک های دندانپزشکی برای درمان پوسیدگیهای دندانی استفاده میشود که نیازی به تزریق داروی بیحسی و استفاده از دریلهای دندانپزشکی ندارد.
تصورش را بکنید، روی صندلی دندانپزشکی بنشینید و دندانپزشک بدون تزریق آمپول و بدون استفاده از دریل، پوسیدگی دندان شما را درمان کند. در این روش از یک ماده ضدعفونیکننده (ضد میکروبی) ویژه استفاده شده است که با استفاده از لیزر فعال میشود.
بنابراین وقتی دندانپزشک آن را روی دندان قرار میدهد و لیزر را به آن میتاباند، باکتریهای پوسیدگیزای دندان را میکشد و از بین میبرد. پوسیدگی دندانها یک بیماری شایع است که به وسیله باکتریهای ویژهای ایجاد میشود.
اسیدهای حاصل از این باکتریها مواد سخت را در خود حل کرده و پوسیدگی دندانی را ایجاد میکنند. در این روش دندانپزشک ماده سیلکننده را به بیمار خواهد داد تا آن را در منزل روی دندانش بمالد. با استفاده از این مواد ساختمان دندان تحریک میشود تا خود را بازسازی کند و ساختمان جدیدی را جایگزین بخشهای از دست رفته کند.
توضیحات موارد ۶-۲ در روزهای آتی ارائه خواهد شد.


نحوه تعیین وقت ویزیت در نرم افزار دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

نرم افزار دندانپزشکی لبخند برای کاربران خود امکانی را فراهم نموده است تا بتوانند به ساده‌ترین شکل به قسمت تعیین وقت ویزیت دسترسی داشته و از این طریق برای بیماران خود وقت ویزیت دهند.
با کلیک بر روی آیکن «تعیین وقت ویزیت» در قسمت «بیماران» در صفحه‌ی اصلی لبخند صفحه‌ی مربوط به تعیین وقت ویزیت نمایش داده می‌شود.
صفحه تعیین وقت ویزیت در نرم افزار دندانپزشکی لبخند
با استفاده از صفحه‌ی تعیین وقت ملاقات در نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند می¬توان به ساده‌ترین شکل ممکن لیست قرارهای ملاقات روز را مشاهده نموده و یا برای بیماران در تاریخ‏های مورد نظر قرار ملاقات تنظیم نمود. برای این کار کافی است تا تاریخ مورد نظر خود را انتخاب و نام و نام خانوادگی بیمار مورد نظر را وارد کرده و نام پزشک و ساعت مورد نظر برای حضور بیمار در مطب (کلینیک) را نیز تعیین نمود تا نام بیمار به همراه تاریخ و زمان مراجعه‌ی وی در سیستم ثبت شده و در صورت نیاز از قبل یادآوری گردد. همچنین می‌توان از قسمت تاریخ در صفحه‌ی «تعیین وقت ویزیت» استفاده نموده و تاریخ مورد نظر را انتخاب نمود. در این حالت تمام وقت‌های ملاقات آن روز نمایش داده می‌شود.
نکته ۱: در نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند می‌توان با یادآوری قرارهای ملاقات برای کاربر، امکان مدیریت بهتر قرارها و نیز یادآوری آن به بیماران را فراهم کرد. در این قسمت کاربر می‌تواند در سیستم تعیین کند که از چند روز قبل، قرارهای ملاقات یادآوری شوند.
نکته ۲: نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند تمهیدات لازم را برای کاهش خطاهای کاربران در هنگام تعیین وقت ویزیت در نظر گرفته است. به گونه‏ای که اگر در هنگام تعیین وقت ویزیت، زمانی برای مراجعه بیمار در نظر گرفته شود که در آن زمان، پزشک انتخابی در مطب (کلینیک) حضور نداشته باشد، سیستم یک پیام هشدار نشان خواهد داد.
علاوه بر این در صورتی که زمان حضور دو بیمار برای ملاقات با یک پزشک با یکدیگر تداخل داشته باشد نیز سیستم پیام هشدار دیگری را نمایش خواهد داد. البته در هر دو این حالت‏ها چنانچه کاربر همچنان به تصمیم خود پایبند باشد، می‌توان زمانبندی مورد نظر خود را با انتخاب گزینه‌ی «بله» از پیام هشدار در سیستم ثبت نمایید.


انواع لبخند

بدون نظر

به طور کلی سه نوع اساسی طرح لبخند وجود دارد :

۱ـ لبخند عاقلانه
در این نوع لبخند دندانها در یک خط عرضی مستقیم قرار می گیرد. این نوع لبخند نشان دهنده هوش و بلوغ است. با این نوع لبخند تاکید بر عرض یک سوم پائینی صورت بیشتر می شود.
نگامی که دندانها در دهان رویش می یابند . طول دندانها به یک اندازه نیستند ولی وقتی سن بالا می رود و لبه دندانها سائیده شده و اندازه آنها یکسان می شود. از این رو معمولا دندانهای یک اندازه مترادف با بلوغ ،عقل و خبرگی می دانیم.
در هنگام مشاوره طراحی لبخند ،دندانپزشک زیبایی با تجربه ،تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت. او به شما طرح لبخند ویژه ای را پیشنهاد خواهد کرد. یک دندانپزشک زیبایی خوب ممکن است با نظر شما راجع به طرح لبخند،مخالفت کند و آن را به شما بگوید ولی تصمیم نهایی به عهده شماست. نهایتا این شما هستید که باید از لبخند خود راضی باشید .

۲-لبخند جوانی
این نوع لبخند گوناگونی های بیشتری دارد. از آنجایی که دو دندان جلو در ابتدا بلند تر از بقیه هستند و پس از آن به مرور زمان سائیده شده و در سطح بقیه دندانها قرار می گیرد ،معمولا دندانهای جلوی بلندتر مترادف با جوانی و احساس ارزیابی می شود.بنابر این در این نوع لبخند،دو دندان جلو به طور مشخص بلند تر از دو دندان کنار خود هستند.
این نوع طرح لبخند نشان دهنده جوانی و بی باکی است . همچنین می تواند نشان دهنده گرمی و صمیمیت باشد .با این طرح لبخند به طور معمول جهت نگاه دیگران به یک سوم میانی صورت شخص جلب می شود و بینی و چانه در معرض دید قرار می گیرد.در کسانی که لبهای برجسته دارند این نوع لبخند جالب به نظر می رسند .

۳- لبخند اسپرت
این نوع طرح لبخند بین دو نوع طرح لبخند قبلی است.دو دندان جلو بلند تر از دندانهای کناری است.این لبخند نشان دهنده غیر جدی بودن و غیر رسمی بودن است .در حقیقت نه به جدیت لبخند اولی و نه به بی باکی لبخند جوانی است.
طرح لبخند


ماژول های قابل ارائه به همراه نسخه پایه نرم افزار دندانپزشکی

بدون نظر

شرکت پردازش سیستم پرنیان در راستای گسترش و کاربردی کردن فعالیتهای تخصصی و حرفه‌ای خویش و همچنین بمنظور توسعه خدمات IT در زمینه مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی اقدام به طراحی و تهیه ۴ ماژول بیمه، حسابداری مطب، انبار‌داری و ارسال SMS نموده که می‌تواند به‌همراه نسخه پایه نرم‌افزار دندانپزشکی “‌لبخند” در جهت تسریع و تسهیل امور مطب و کلینیک و رضایت‌مندی مراجعه کنندگان نقش اساسی و بی بدیلی را ایفاء نماید. دندانپزشکان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر از محتویات هر یک از ماژول‌های آماده عرضه شامل بیمه، حسابداری مطب، انبار‌داری و ارسال SMS می‌توانند با شماره‌های ۴-۶۶۵۶۸۹۷۳ تماس حاصل فرمایند.