بایگانی برای مهر, ۱۳۹۴

حفظ و ترمیم نسوج باقی مانده دندان ها، وظیفه اصلی دندانپزشکان ترمیمی

بدون نظر

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران، دکتر سید علی اکبر حسینی اظهار کرد: می توان رشته دندانپزشکی ترمیمی را در مقوله های آموزشی، پژوهشی، اجرایی و سیاست گذاری بازنگری و مورد توجه قرار داد و مفاد آموزشی مرتبط با آن و مطابق با نیاز اکثریت جامعه را برگزار کرد.
وی گفت: بهتر است از آموزش مواردی که فاصله زیادی با نیاز جامعه دارد در دوره های مذکور اجتناب و آنها را منتقل به دوره های آموزشی مداوم کرد.

81805674-70243579

(بیشتر…)


۳۰ درصد کودکان دچار آسیب‌های دندانی می‌شوند

بدون نظر

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به لزوم توجه به مساله ترماتولوژی تصریح کرد: امروز ۳۰ درصد کودکان دچار آسیب‌های دندانی می‌شوند.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، دکترعباسعلی خادم با اشاره به برگزاری این همایش اظهارکرد: ویژگی خاص این همایش این بود که در سطح بین‌المللی برگزار شد و شخصیت‌های برجسته‌ای از نظر علمی در آن حضور داشتند و فرصت خوبی برای متخصصین این رشته ایجاد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه جهاددانشگاهی خراسان رضوی همانند انجمن اندودنتیست‌های این استان بسیار فعال است. خوشبختانه دانش دندانپزشکی در ایران خیلی قدرتمند است و این همایش هم توانسته عملکرد موفقی از خود بر جای گذارد.

Multimedia_pics_1387_5_Health_5

(بیشتر…)


حضور نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند در پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

بدون نظر

پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران در هتل المپیک تهران در تاریخ  ۱۴ لغایت ۱۷ مهر ماه سال ۱۳۹۴ برگزار میگردد. در  این کنگره با بهره گیری از اساتید و چهره های برجسته جهانی و ملی پریودنتولوژی و ایمپلنتولوژی, آخرین دستاوردهای علمی روز دنیا به بحث و تبادل نظر گذاشته میشود و نظرات اساتید برجسته مطرح میگردد. نرم افزار دندانپزشکی لبخند  همانند سال های گذشته با حضور فعال در نمایشگاه مزبور، از عموم  دندانپزشکان و دانشجویان گرامی رشته های مختلف دندانپزشکی جهت شرکت در این کنگره علمی در نمایشگاه دعوت بعمل می آورد. نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند بعنوان اولین نرم افزار تحت وب مدیریت مطب و کلینیک پیشاپیش از حضور مدعوین ارجمند در کنگره و بازدید از نمایشگاه تشکر و تقدیر می نماید.

 1


لزوم پیشگیری از آسیب‌های دندانی

بدون نظر

رئیس انجمن اندودنتیست‌های ایران، شاخه خراسان با تاکید بر لزوم آموزش پیشگیری از آسیب‌های دندانی اظهار کرد: ارائه خدمات بیمه برای درمان آسیب‌های دندانی می‌تواند در پیشگیری از آن موثر باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، دکتر سعید مرادی در نشست خبری اولین همایش بین‌المللی صدمات دندانی و دومین سمپوزیوم انجمن اندودنتیست‌های ایران در جهاددانشگاهی مشهد اظهار کرد: انجمن اندودنتیست‌های ایران بیش از دو سال است که فعالیت کرده و در طول سال‌های گذشته توانسته همایش‌های زیادی برگزار کند. وی ادامه داد: خوشبختانه با همکاری و ترکیب مدیریتی خوبی که با جهاددانشگاهی خراسان رضوی داشتیم، توانستیم بسترهای برگزاری اولین همایش بین‌المللی صدمات دندانی و دومین سمپوزیوم انجمن اندودنتیست‌های ایران را فراهم کنیم. مرادی با بیان اینکه صدمات دندانی حوزه‌ای است که کمتر به آن پرداخته شده است، گفت: این همایش بنا دارد که به طور ویژه به این مساله بپردازد و ماحصل دستاوردهای آن برای پزشکان و مردم انعکاس یابد. رئیس انجمن اندودانتیست‌های ایران شاخه خراسان همچنین از ثبت این همایش در پایگاه جهان اسلام خبر داد و افزود: قرار است اخبار این همایش در این پایگاه نمایه شود.

(بیشتر…)


درمان صدمات دندانی تحت پوشش‌ بیمه قرار گیرد

بدون نظر

 

دبیر همایش بین‌المللی صدمات دندانی و دومین سمپوزیوم انجمن اندودانتیست‌های ایران با اشاره به حساسیت درمان آسیب‌های دندانی تاکید کرد: یکی از اهداف برگزاری همایش صدماتی دندانی این است که مسئولان را برای ایجاد مراکز درمانی مشابه در همه شهرها ترغیب کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، مهشید شیخ نظامی در نشست خبری اولین همایش بین‌المللی صدمات دندانی و دومین سمپوزیوم انجمن اندودانتیست‌های ایران در جهاددانشگاهی مشهد اظهار کرد: تروما به معنای ضربه به دندان است و یکی از مشکلات جامعه ما در حوادثی که سر و صورت دچار آن می‌شود، درمان دندان‌های آسیب دیده است. وی بر لزوم راه‌اندازی مراکز درمانی آسیب‌های دندانی تاکید کرد و گفت: معمولا برای درمان آسیب‌های دندانی ما نیازمند یک تیم تخصصی هستیم یک دندانپزشک می‌تواند تنها ۵۰ درصد عوارض آسیب‌های صدمات دندانی را برطرف کند. به همین منظور لازم است که مراکزی برای رسیدگی تخصصی به اینگونه آسیب‌ها راه‌اندازی شود.

(بیشتر…)


ابتلا به این بیماری مغزی با رفتن نزد دندانپزشکی‌های غیر استریل

بدون نظر
کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از لوازم دندانپزشکی آلوده می‌تواند سبب ابتلای افراد به بیماری‌ آلزایمر در آینده شود.
گفتنی است، بر اساس جدیدترین تحقیقات ابزارهای آلوده به کار برده شده در جراحی‌های دندانپزشکی می‌تواند سبب تولید پروتئین آمیلوئید شود که نقش اساسی در ابتلای افراد به بیماری آلزایمر دارد.
این پروتئین سبب ساخت توده‌های کوچکی در مغز می‌شود که منجر به مسدود شدن سیگنال های رفت و برگشتی بین سلول‌های مغز می‌شود و می‌تواند منجر به ابتلا به آلزایمر شود.
3624321_153

(بیشتر…)


حضور نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند در ششمین همایش کشوری انجمن دندانپزشکی ایران شعبه فارس

بدون نظر

ششمین همایش کشوری انجمن دندانپزشکی ایران شعبه فارس از تاریخ ۱۰-۸ مهرماه سال ۹۴ در هتل هما شیراز پایتخت تمدن و فرهنگ ایران با حضور اساتید و دندانپزشکان محترم برگزار میگردد. رویکرد علمى این گردهم آیى،«از علم تا عمل در دندانپزشکی نوین» بوده و برای دستیابی به این امر تلاش کمیته علمی بر انتخاب موضوعات و سخنرانان مجرب در حیطه عملی و کاربردی علوم دندانپزشکی می باشد. همچنین با برگزاری کارگاههای عملی متعدد در زمینه های مختلف دندانپزشکی در کنار سخنرانی ها این امکان فراهم می گردد تا دندانپزشکان عزیز بتوانند مهارت های بالینی خود را نیز افزایش دهند .همزمان با این کنگره نمایشگاه تجهیزات و مواد و نرم افزارهای مرتبط با دندانپزشکی دایر و شرکتهای معتبر اقدام به عرضه آخرین تجهیزات و لوازم دندانپزشکی نمودند. شرکت پردازش سیستم پرنیان بعنوان یکی از شرکتهای نرم افزاری و تولید کننده اولین نرم افزار تحت وب (شبکه اینترنت) و کاملاً فارسی مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی «لبخند» با حضور فعال کارشناسان خود در این نمایشگاه و با ارائه توضیحات جامع پیرامون جدیدترین ماژول‌ نرم افزار دندانپزشکی لبخند در خدمت دندانپزشکان محترم شرکت کننده در ابن کنگره میباشد. نرم افزار جامع مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند دارای تاییدیه شورای عالی انفورماتیک کشور می باشد.

6


پنج توصیه مهم درباره پوسیدگی ‌دندانها + موثرترین روش پیشگیری

بدون نظر

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد باقر رضوانی رئیس پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران که از ۱۹ تا ۲۲ آبان ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: روش‌های مختلفی برای کنترل و پیشگیری پوسیدگی ‌دندانها وجود دارد، از قبیل استفاده از ترکیبات مختلف فلوراید، تغذیه مناسب، کاهش و کنترل مصرف مواد قندی، رعایت بهداشت دهان و دندان فردی و معاینات منظم دندانپزشکی ولی یکی از موثرترین روش‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها در شیارها و حفرات تاج دندان‌‌ها به خصوص در سطوح جونده دندان‌های آسیا، روش فیشور سیلانت است.

89

(بیشتر…)


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه مواد وانرژی و انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

بدون نظر

تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه مواد وانرژی و انجمن علمی پریودنتولوژی ایران با هدف گسترش ارتباط و بهره‌گیری از توانایی‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای پژوهشگاه مواد و انرژی به امضای سید محمدمهدی هادوی، رئیس این پژوهشگاه و دکتر بهزاد هوشمند، رئیس هیات مدیره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران رسید.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، موضوع این تفاهم‌نامه تبیین اصول اساسی مورد تفاهم برای بسترسازی جهت ایجاد و گسترش همکاری میان پژوهشگاه و انجمن در زمینه انتقال و توسعه دانش مرتبط با مواد دندانی، تجهیزات دندانپزشکی و فناوری‌های مرتبط است.

1434014501689_thum-b512f8ed2e4d68a0f7de-tafahom_namah

(بیشتر…)