بایگانی برای آذر, ۱۳۹۵

هرآنچه باید درباره عصب‌کشی دندان بدانید

بدون نظر

 

71f913e0-54f7-4a67-be9e-5b7f5501036a

 

 

عصب‌کشی درمانی است که برای ترمیم و حفظ یک دندان فاسد یا عفونی به کار گرفته می‌شود؛ این متد درمانی زمانی انجام می‌گیرد که ریشه دندان که از عصب و عروق خونی تشکیل شده، عفونی شده و به شدت آسیب می‌بیند. در طول عصب‌کشی، پالپ دندان برداشته شده و داخل آن پاکسازی می‌شود. در انتها، پالپ سر جایش مهر و موم می‌شود.

بسیاری از افراد از عصب‌کشی می‌ترسند، چون فکر می‌کنند درد دارد. این در حالی است که درد عصب‌کشی فرقی با درد پر کردن ندارد. دردی که بیمار در دوره منتهی به عصب‌کشی تحمل می‌کند، از خود عصب‌کشی دردناک‌تر است.

(بیشتر…)


دندان های سالم خود را لمینت نکنید!

بدون نظر

S-D-Product-Care-32-Dental-Clinic-LS1153-760x400

 

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: افراد تا زمانی که دندان هایشان به ترمیم نیاز ندارد، نباید از لمینت استفاده کنند.

وی افزود: اگر دندان فردی در اثر انجام لمینت دچار آسیب دیدگی شد، می تواند به معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کند تا به شکایت فرد، رسیدگی شود.

(بیشتر…)


ارتباط یک نوع میکروب با بیماری لثه و آرتروز روماتوئید

بدون نظر

نتایج یک مطالعه نشان می دهد، یک نوع میکروب خاص ارتباط بین بیماری لثه و آرتروز روماتوئید را نشان می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، این کشف ممکن است علل احتمالی بیماری مفصل دردناک را نیز توضیح دهد.

 

image_13950928998920

 

دکتر فلیپه آندراد، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی جان هاپکینز مریلند، در این باره می گوید: «اگر نتیجه تحقیق ما درست باشد در حقیقت تغییری در درمان بیماران آرتروز روماتوئید اتفاق می افتد. ولی همچنان یافته اولیه ما نیاز به تایید دیگران دارد.»

(بیشتر…)


چرا دهان خشک می‌شود

بدون نظر

خشکی دهان که به نام زروستومیا (Xerostomia) شناخته می‌شود، در درجه نخست با کمبود ترشح بزاق تعریف شده است.اما درمان‌های موثری برای این حالت وجود دارد.

 

www.dustaan.com-خشکی-دهان

به گزارش ایلنا به نقل از عصر ایران، خشکی دهان می‌تواند به واسطه مصرف برخی دارو‌ها مانند آنتی هیستامین‌ها، مسکن‌ها، شل کننده‌های عضلانی، و ضد افسردگی‌ها شکل بگیرد. بسیاری از این دارو‌ها به ویژه آنتی هیستامین‌ها موجب خشک شدن غشاهای مخاطی و کاهش سطوح بزاق می‌شوند.

(بیشتر…)


سهم هر کودک ایرانی ۲ دندان پوسیده!

بدون نظر

نادره فاطمی چهارشنبه در حاشیه همایش کشوری دهان و دندان در تربت جام اظهار کرد: یکی از شاخص ها، وضعیت پوسیدگی دندان در کودکان زیر ۱۲ سال است که اکنون این شاخص ۲٫۹ است یعنی هر کودک در این مقطع سنی ۲ دندان پوسیده دارد.

 

3757

 

(بیشتر…)


در هوای سرد زمستان بینی و دهان تان را هرگز با شال نپوشانید!!

بدون نظر

یکی از عادت های ساده ای که در زمستان داریم پوشاندن دهان و بینی با شال است. در هوای سرد بخاری که از دهان هنگام بازدم بیرون می دهیم اگر مستقیم با شال یا یقه لباس برخورد کند باعث بیماری شما می شود.

 

این عادت های ساده در زمستان مریض تان می کنند

برای سالم بودن و سلامت بیشتر حتی در سرمای زمستان فقط کافی است چند تا از عادت های بد خود را کنار بگذارید. اگر عادت هایی که در این مطلب آورده ام ترک کنید نه تنها مریض نمی شوید بلکه از سرمای زمستان هم لذت کافی میبرید.

 

(بیشتر…)


مهم‌ترین علت پوسیدگی دندان‌های ایرانیان چیست؟

بدون نظر

پوسیدگی دندان

رئیس انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران با بیان اینکه متاسفانه مسواک زدن در بین مردم خوب آموزش داده نشده است، گفت: مهم‌ترین علت پوسیدگی دندان‌های ایرانیان مسواک نزدن است.

(بیشتر…)


نمایش اطلاعات تماس بیماران در پرونده دندان پزشکی نرم افزار تخصصی لبخند

بدون نظر

بنا به درخواست کاربران نرم افزار دندان پزشکی لبخند، یکی دیگر از موارد اضافه‌شده در ورژن اخیر به نرم‌افزار لبخند، باز شدن اطلاعات تماس بیمار به‌صورت پاپ آپ است. با انتخاب «پرونده دندان پزشکی» در بخش «بیماران»، هنگامی‌که اشاره‌گر موس بر روی نام بیمار قرار می‌گیرد، اطلاعات تماس بیمار برای کاربران نرم افزار لبخند، به صورت پاپ آپ نمایان می‌شود.

نرم افزار لبخند

ورود به دموی آنلاین نرم افزار مدیریت دندان پزشکی لبخند


پیامک به بیماران مراجعه نکرده، در نرم افزار تخصصی مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

2

در نرم‌افزار اختصاصی مدیریت دندانپزشکی لبخند با استفاده از قسمت «پیامک به بیماران مراجعه نکرده» در «ماژول پیامک»،کاربر نرم افزار دندانپزشکی لبخند می‌تواند با انتخاب یک بازه زمانی به بیماران مراجعه نکرده در آن بازه  پیامکی جهت مراجعه مجدد ارسال نماید.

برای ورود به دمو آنلاین نرم افزار اینجا را کلیک کنید


نمودار تشکیل پرونده جدید در نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

کارشناسان تیم فنی نرم‌افزار دندانپزشکی لبخند همواره سعی نموده اند درخواست‌هایی را بنا بر نیاز کاربران به نرم‌افزار اضافه کنند. یکی از قسمت‌های اضافه‌شده به نرم‌افزار لبخند در ورژن اخیر، نمودارهای آماری می باشد. یکی از این نمودار مانند «نمودار تشکیل پرونده جدید» می باشد.

1

(بیشتر…)