بایگانی برای خرداد, ۱۳۹۲

مضرات پودر سفیدکننده دندان

بدون نظر

مضرات پودر سفیدکننده دندان
اکنون در بسیاری از داروخانه ها تبلیغات زیادی برای فروش پودرهای سفیدکننده دندان صورت می گیرد در حالی که استفاده از این مواد برای دندان زیانبار است.

به نقل از شبکه خبر: استفاده از پودرهای سفیدکننده باعث سائیدگی شدید دندان می شود.
رئیس کنگره انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: اکنون در بسیاری از داروخانه ها تبلیغات زیادی برای فروش پودرهای سفیدکننده دندان صورت می گیرد در حالی که استفاده از این مواد برای دندان زیانبار است.
دکتر مهدی سیر، حفظ بهداشت دهان و دندان را بهترین راه برای مراقبت ازدندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها ذکر و به همه افراد توصیه کرد برای سفید کردن دندان های خود از به کارگیری روش های غیر علمی و خودسرانه پرهیز کنند.


جایگاه قلم نوری در ورژن جدید نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

قلم نوری یک ابزار اشاره‌ای است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا روی صفحه نمایشگر رایانه، حرکت کرده و با فشار دادن دکمه کناری قلم یا فشردن خود قلم روی صفحه (مانند فشار دکمه ماوس) موارد یا فرمان‌هایی را انتخاب و اجرا نماید.
امروزه بجای موس کار با قلم نوری توسعه یافته و از آن بیشتر برای مصارف طراحی، گرافیک و اتوماسیون اداری استفاده می‌شود. با عمومیت یافتن اتوماسیون اداری در مراکز اداری ، مطب های پزشکان و دندانپزشکان، کاربرد قلم‌های نوری در این حوزه ها نیز، مرتباً رو به افزایش است.
به همین منظور شرکت پردازش سیستم پرنیان تلاش نموده تا به گونه ای این نیاز دندانپزشکان عزیز را تامین نماید. بر این اساس امکان استفاده از قلم نوری در بسیاری از بخش های نرم افزار مدیریت مطب دندانپزشکی لبخند مانند تشکیل پرونده جهت گرفتن امضاء دیجیتال و تایید اطلاعات درج شده در فرم بیمار توسط بیمار، امکان نوشتن نسخه و ارجاع بیمار به همکار در بخش پرونده دندانپزشکی و همچنین چارت دندان وجود دارد. در بخش چارت دندان نرم افزار دندانپزشکی لبخند و در هنگام ثبت درمان دندانپزشکان ارجمند می توانند با استفاده از قلم نوری بر روی دندان مورد نظر علائم و نشانه های اختصاری خود را با رنگ دلخواه ثبت نمایند. نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند بدلیل تحت وب بودن قابل استفاده بر روی تبلت ها و گوشی های همراه بوده و بدین جهت این نرم افزار دندانپزشکی روز به روز مورد توجه و استفاده بیشتر دندانپزشکان محترم قرار می گیرد.


نحوه تعیین وقت ویزیت در جدیدترین ورژن نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

یکی از کارهای اصلی و مهم یک مطب دندانپزشکی تعیین وقت ویزیت برای بیماران و مراجعه کنندگان می باشد.
در نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند تمهیدات لازم برای این بخش به گونه ای در نظر گرفته شده که کاربران عزیز به راحتی و با استفاده از آن بتوانند برای بیماران خود وقت ویزیت تعیین و تنظیم نمایند.

این بخش در نرم افزار دندانپزشکی لبخند به نحوی پیاده سازی شده که در کمترین زمان ممکن می توان وقت ویزیت را معین و ثبت کرد. با کلیک بر روی آیکون «تعیین وقت ویزیت» در قسمت «بیماران» در صفحه‌ی اصلی لبخند صفحه‌ی مربوط به تعیین وقت ویزیت نمایش داده می‌شود. در این بخش کافی است نام بیمار، تاریخ و پزشک مورد نظر را انتخاب نموده و در بخش جدول زمانها در ساعت و یونیت مناسب تنها با یک کلیک برای بیمار وقت ویزیت ثبت کرد. کاربران عزیز می توانند زمان ثبت شده را به راحتی حذف و یا به زمان و یونیت دیگری انتقال دهند.


شیوه عملی مدیریت در مطب دندان پزشکی

بدون نظر

شیوه عملی مدیریت در مطب دندان پزشکی
تهیه پرونده : تنها یک تکه کاغذ نیست بلکه سندی است که کاربرد زیادی دارد.
ترجمه و تنظیم : دکتر هوشنگ فاضل

سال های سال دارندگان بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی فکر می کردند که چارت های دندانپزشکی بی ارزش وایجاد یک مسئولیت بیخودی است که به ندرت قابل استفاده در محاکم خواهد بود. بالا تر از همه، تنها منظور از تهیه پرونده برای بیمار به نظر می آمد که به درد کسانی می خورد که آژانسهای بیمه و امثال آن ممکن است روزی بخواهند از آن استفاده نمایند. درست است! اینطور نیست؟ منظورم این است که ، چیزی که به درد دیگری ممکن است بخورد را به چه دلیل من نگهداری نمایم؟ و به هر حال، باید بدانیم که اصولا یک پرونده دندانپزشکی چیست و به چه کاری می آید؟
پرونده دندانپزشکی یک رکورد روزانه شامل تمام وقایعی است که در دوره درمان هر بیمار برایش انجام شده می شود. دوره درمان شامل وقایع مهم زیر می باشد:
• اطلاعات جمع آوری شده از بیمار: در این مرحله معمولا بیمار سوآلاتی را که از او شده است پاسخ می دهد که در رابطه با بهداشت عمومی، بهداشت دهان و دندان و اطلاعات مربوط به ثبت نام او در مطب می باشد.

• معاینات کلینیکی و پریودونتال: در اینجااست که دندانپزشک می فهمد که بیمار از نظر بهداشت دهان و دندان در چه وضعی قرار دارد.

• ارائه طرح خدمات مورد نیاز بیمار: دراین مرحله طرح درمان دندانپزشک در نزد بیمار مطرح می شود که شامل پیشنهادات و آلترناتیوهای مربوطه می باشد.

• پیشنهادات برای درمان: که قبل از شروع به درمان باید تمام مراحل حفظ رعایت بهداشت دهان و دندان و درمانهائی را که انجام می شود باید به بیمار گوش زد کرد ، از طرف دیگر مسائل حقوقی مربوطه را باید مطرح ساخت.
• ثبت مراحل درمان: این کار الزامی نیست ولی ثبت آن برای رکورد کیفیت کار انجام شده برای بیمار لازم است.
منافع تشکیل پرونده را بشرح زیر می توان بیان داشت:
• باعث پیشگیری از وقایع ناخواسته خواهد شد، مثل ، نسخه کردن آنتی بیوتیکی که برای بیمار مناسب نیست.
• اطلاع از روشهای درمانی که برای بیماران مبتلا به بیماریهای عمومی ، داروهای مورد مصرف بیمار و نیز مصرف داروهای متناسب با بهداشت عمومی بیمار در هنگام انجام خدمات دندانپزشکی.
• دندانپزشک را از مشاجره و اختلاف با بیمار محافظت می کند زمانی که به دقت موارد در پرونده درج شده باشد.
• مشخص می سازد که چه دندانهائی نیاز به درمان داشته و کدام دندان معالجه شده است.
• جمع آوری اطلاعاتی جامع از وضع بهداشتی بیمار به او اطمینان خاطر می دهد که در این مطب درمانها بصورت صحیح و با دقت انجام می شود.
• بهمین شکل، داشتن اطلاعات از پیشینه وضع دندانهای بیمار و شکایات او از وضع دندانهای مشخصی که باعث مراجعه او به مطب شده است باعث می شود که دندانپزشک بداند از کجا کار خود را شروع کند تا رضایت بیمار فراهم گردد.
• این پرونده شامل خدمات درمانی مورد نیاز بیمار هم می شود که به بیمار پیشنهاد شده است و او پذیرفته و یا گفته است درمان آنها را به بعد موکول خواهد کرد.

ملاحظه می کنید که ، تشکیل پرونده برای بیمار باعث می شود که خدمات مطمئن تر وبهتری را بتوان به بیمار ارائه کرد و شب سر راحت به زمین گذاشت.

معنی دار ترین استفاده از پرونده بیمار در دندانپزشکی اعتماد به نفسی است که در بیمار به وجود خواهد آمد. جلب اعتماد بیمار سیمانی است که ارتباط دراز مدت با یک بیمار را تامین می کند. در دنیای تعامل، افراد به اصطلاح بیزینسمن و یا به زبان ساده افراد کاسب سعی در جلب مشتری دارند نه مراجعه کننده. برای یک مشتری اعتقاد پیدا کردن به خدمات ارائه شده ای که در قضاوت او جلب اطمینان کرده باشد اهمیت دارد در حالی که یکنفر مراجعه کنند عادی کسی است که مراجعه به هرجا برایش تفاوتی ندارد و فقط قیمت خدمات برایش مطرح است. سوألات مربوط به بهداشت عمومی به بیمار نشان می دهد که دانش فیزیولوژیکی لازم را دندانپزشک آموخته است تا توانسته است به این کار مبادرت نماید. دادن این تشخیص به بیمار، سطح اعتماد و احترام او به دندانپزشک را بالا خواهد برد و او مطمئن خواهد شد که سلامتی اش بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و دندانپزشک را بعنوان یک متخصص در نظر می گیرد تا یک تکنیسینی که یک سری کارهای عملی می تواند انجام دهد. زمانی که بیمار متوجه شد که خدمات دندانپزشکی با همه ارگانهای او وابستگی دارد برای حفظ سلامت خوداحساس واهمه می کند و همین امر، ترس او را از مخارج مربوطه را تحت الشعا ع قرار می دهد. بر این اساس می توان گفت که پرونده بیمار خود نوعی تبلیغ برای انجام خدمات دندانپزشکی است.
زمانی که بیمارلزوم اطلاع از تاریخچه ای از وضع سلامتی خود آگاهی پیدا کند، احساس اطمینان خواهد کرد که از او حفاظت خواهد شد. در گذشته، به استثنای درد تراشیدن دندان و صورتحساب، بیماران تصور نمی کردند که درمانهای دندانپزشکی طبیعتش امری مربوط به سلامتی آنها است. در دنیای امروزهم ، مردم دارند می فهمند که دندانپزشکی حتی می تواند در بعضی از مواقع خطرناک باشد.

پرونده بیمار شما بهترین سند قانونی است که شبیه گزارش پلیس می باشد. چرا اینقدر مهم است؟ از نظر قانونی هر آنچه که نوشته نشده باشد اتفاق نیافتاده است. در صورتی که کار به اینجا کشید، نکات مطرح شده بین شما و بیمار مورد یادآوری و ارزشیابی قرار می گیرد. زمانی که چنین برنامه ای پیش آمد کرد، آزمایش خاطرات( در مقابل بیمار) شروع می شود. زیرا دندانپزشک به دادگاه مجبور است اعلام کند که حافظه بیمار در رابطه با مشکلش بیشتر از دندانپزشک صحت دارد چرا که بیمار خاطره خود را دارد ولی دندانپزشک نمی تواند آنچه را که برای صد ها بیمارش انجام داده است را در خاطر خود بسپرد. به این ترتیب، زمانی که دندانپزشکی پرونده بیمارش را داشته باشد ، درست مثل گزارش پلیس برای دادگاه اعتبار خواهد داشت و در نتیجه نظراتش غیر قابل انکار خواهد بود.
یادداشت کار های انجام شده و یا در دست اقدام ( ثبت مراحل پیشرفت کار) برچسب بسیار خوبی است که مراحل انجام و یا عدم انجام معالجات و نیز کارهائی که نیمه کاره مانده و باید به درمان آنها ادامه داد را نشان می دهد. به دلایل بسیارمعالجاتی که برایش برنامه ریزی نشده ولی مورد نیاز بیمار او است را هم باید ثبت کرده باشیم. بسیاری از مواقع اتفاق می افتد که بیمار به درمان دندانهای نیمه کاره و یا معالجه نشده اش ادامه نداده است. در اینگونه موارد باید مراتب را به او اطلاع داد و عواقب عدم ادامه معالجه اش را هر چند بار برایش توضیح دادتا زمانی که این پدیده به انجام برسد. زمانی که شرایط و موقعیت بیمار تغییر یافته باشد و بتواند برای ادامه معالجات خود اقدام کند، این کار باعث کسب درآمدهای زیادی شود. بسیار اتفاق می افتد که بیماری مصمم به معالجه تمام دندانهایش بوده است منتهی در نظر داشته که زمانی به این کار مبادرت نماید که بودجه کافی برای آن داشته باشد ولی بعدا آن را فراموش کرده باشد.
در این صورت، بنظر می رسد تهیه پرونده برای بیمار بیش از آن که فکرش را می کردیم دارای اهمیت باشد. ولی آیا می دانید که پرونده بیمار شما می تواند بخشی از استراتژی کسب در آمد برای مطب شما باشد؟ یک فامیل جدید ممکن است به شهر شما وارد شده باشد و به دنبال یک دندانپزشک باشد. آنها به فامیل های خود که قبلا در آن شهر اقامت داشته اند برای معرفی دندانپزشک مورد اطمینان آنها دست به دامن این فامیل خود می شوند. این تز گاهی به این صورت برگزار می شود که : ” خوب، شما می توانید نزد دکتر ایکس بروید. او تمام وسایل و دستگاههای پیشرفته دندانپزشکی را دارا است. همچنین شما می توانید به دکتر ایگرگ مراجعه کنید ولی مطب اوکمی قدیمی و وسایلش کهنه است. ولی پسر، او کارش درست است.” بنا براین ، شما فکر می کنید کدام دندانپزشک را انتخاب خواهد کرد؟ با تجلیلی که از دکتر ایگرگ کرد او نزد دکتر ایگرگ خواهد رفت. چگونه او به این اشتهار دست یافته است؟ غالبا از آن نظر که ، بیمار این نظریه و علاقه اش را از خواندن مطالب و مشاهدات خود در مطب او به این نتیجه رسیده است. با تهیه یک تاریخچه صحیح پزشکی از بیمار برای درج در پرونده او و به دنبال آن معاینات دقیق شما در طرز تفکر او نفوذ کرده اید. این کار باعث می شود که اینگونه بیماران را برای مدت بسیار زیادی برای خود حفظ کرده باشد. برای مطب خود یک چارت درمانی صحیح تهیه کنید.