بایگانی برای خرداد, ۱۳۹۶

اهمیت استفاده از نخ دندان

بدون نظر

نخ دندان

حتما شما هم می‌دانیدکه اگر نخ دندان نکشید پلاک‌های چسبنده در بین دندان‌های شما قرار گرفته و می‌تواند باعث بروز بیماری‌های لثه و مشکلات سلامت شوند. اما با این حال هنوز هم بسیاری هستند که نخ دندان نمی‌کشند.اما شاید تحقیقات جدید باعث شود که شما در استفاده از نخ دندان انگیزه بیشتری داشته باشید. دانشمندان معتقدند کشیدن نخ دندان در طولانی‌مدت تاثیر بیش‌تری نسبت به جراحی پلاستیک در مبارزه با اثرات پیر شدن دارد.اگر شما هر روز نخ دندان نکشید، ۴۰ درصد از سطح دندان شما کثیف باقی خواهد ماند.

(بیشتر…)


عصب کشی دندان و علل درد پس از آن چیست؟

بدون نظر

به طور عمومی و رایج دردهای خود به خود دندان با تحریک های حرارتی که ممتد باشند و دردهایی که شب ها شروع می‌شوند منشاء دندانی دارند. دندان پزشک با معاینه دهان و رادیوگرافی می‌تواند این موارد نیاز به عصب کشی را حتی اگر علامتی نداشته باشند، تشخیص دهد. به طورکلی تشخیص نیاز به عصب کشی برای یک دندان به وسیله دندان پزشک و بر پایه توصیف های بیمار از شکایت اصلی خود (که معمولا درد است) انجام می‌شود.

(بیشتر…)


چه عواملی باعث تغییر شکل لثه ها می شود؟

بدون نظر

آیا می‌دانید یک رابطه مستقیم بین بهداشت دهان و سلامت کلی بدن وجود دارد؟ بنابه گزارش بهداشت جهانی، دهان یک آینه از سلامت و بیماری است، به همین سبب دهان می‌تواند یک سیستم هشدار دهنده برای سلامت بدن به شمار آید. دهان سرشار از باکتری‌های بی‌ضرر و پر ضرر است که می‌تواند در نقطه از دهان مانند لثه و دندان موجب عفونت و بوی نامطبوع شود. اما همان طور که می‌دانیم بهداشت مناسب دهان شامل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بطور منظم و روزانه است.

(بیشتر…)


گزارش بیماران مراجعه نکرده در نرم افزار جامع مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

با استفاده از صفحه‌ی گزارش بیماران مراجعه نکرده در نرم افزار تخصصی مدیریت دندانپزشکی لبخند، می­توانید به ساده‌ترین شکل ممکن، لیستی از بیمارانی که در یک بازه زمانی خاص به مطب دندانپزشکی جهت معاینه و یا درمان مراجعه نکرده اند را مشخص کنید و آنها را در اختیار داشته باشید تا با اتخاذ تصمیم‏ ها و سیاست‏گذاری‏ های لازم، زمان مراجعات بعدی آنها را مشخص کنید. همچنین می‏توانید از لیست بیماران مراجعه نکرده گزارش تهیه نموده و یا در میان اطلاعات موجود به جستجو بپردازید.

برای ورود به این بخش میتوان از صفحه‌ی اصلی نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند، وارد صفحه‌ی مربوط به «گزارش بیماران مراجعه نکرده» شوید. از طریق زیرمنوی «گزارش بیماران مراجعه نکرده» در منوی «بیماران» نیز می‌توانید وارد این بخش شد.

برای ورود به دموی آنلاین نرم افزار لبخند اینجا را کلیک کنید


آفت دهانی را چگونه درمان کنیم؟

بدون نظر

استفاده از آنتی بیوتیکها روشی موثر در تسکین علایم ایجاد شده توسط عفونت ثانوی است. دهانشویه های حاوی تتراسیکلین یا کلرتتراسیکلین اغلب درد را کاهش می دهند و به دنبال کولونیزاسیون کمتر محیط، زخمها سریعتر بهبود می یابند، ولی این درمان در عود زخم ها بیتاثیر است.

(بیشتر…)


تعیین وقت ملاقات در نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

با کلیک بر روی آیکن «تعیین وقت ویزیت» در قسمت «بیماران» در صفحه‌ی اصلی نرم افزار  لبخند، صفحه‌ی مربوط به تعیین وقت ملاقات نمایش داده می‌شود. از طریق زیرمنوی «تعیین وقت ویزیت» در منوی «بیماران» نیز می‌توانید وارد این بخش شوید.

(بیشتر…)


تاثیر باورنکردنی استرس بر بدن!

بدون نظر

مشکلات مفصلی در ناحیه فک و صورت به دلایل مختلفی ایجاد می‌شوند و استرس یکی از مهم‌ترین این دلایل است. افراد عصبی یا کسانی که توانایی مدیریت استرس خود را ندارند، در طول روز آگاهانه یا ناآگاهانه دندان‌هایشان را به هم فشار می‌دهند و شب‌ها با فشار دادن دو فک به همدیگر یا دندان قروچه به مفاصل خود آسیب می‌زنند. این فشارهای مخرب در اغلب موارد ناخودآگاه هستند و بعد از مدتی به عادتی تبدیل می‌شوند که کنار گذاشتنش آسان نیست.

(بیشتر…)


مشخصات مسواک خوب

بدون نظر

یک مسواک خوب و مناسب مسواکی است که امکان دسترسی به بیشترین سطح از دندان ها را بدهد و فرد بتواند آنرا به راحتی به دندان های عقبی برساند و آن ها را خوب تمیز کند. مسواکی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و با سهولت بتوانید با آن دندان هایتان را بشویید.اگر سر مسواک نسبت به دهان خیلی بزرگ باشد، مسلماً رساندن مسواک به همه نواحی دندان ها دشواراست. توجه به این نکته در انتخاب مسواک برای کودکان که دهان کوچکی دارند، بسیار با اهمیت است.

(بیشتر…)


جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته انگور

بدون نظر

نتایج مطالعات نشان داده است ترکیب طبیعی در هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت می‌کند بلکه با پوسیدگی آن هم مبارزه می‌کند.

جدیدترین مطالعات نشان داده است، مصرف انگور بیش از هر ماده دیگری از دندان در برابر پوسیدگی حفاظت می‌کند.

بر این اساس، محققان ادعا کرده‌اند، ترکیب طبیعی در هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت می‌کند بلکه با پوسیدگی نیز مبارزه می‌کند.

(بیشتر…)


بعد از کشیدن دندان چه باید کرد؟

بدون نظر

مراقبت هایی که بعد از کشیدن دندان باید توسط بیمار رعایت شود:

– تا یک ساعت گاز استریل قرار داده شده در محل زخم را، بین دندان هایش محکم فشار دهد.

– تا چند ساعت دهانش را نشوید و تف نکند. تف کردن باعث خونریزی می شود. بهتر است آب دهان قورت داده شود هرچند کمی خونی باشد.

– دهانش بسته باشد و زیاد صحبت نکند.

– یک ساعت بعد از کشیدن دندان، بستنی بخورد.

– تا چند ساعت غذاهای سفت یا مایعات داغ نخورد.

(بیشتر…)