بایگانی برای شهریور, ۱۳۹۵

نخ دندان مانع پوسیدگی سطوح بین دندانی می‌شود

بدون نظر

متخصص رادیولوژی فک و صورت در چهارمحال و بختیاری گفت: نخ دندان تا ۷۰ درصد از پوسیدگی‌های سطوح بین دندانی پیشگیری می‌کند.ابراهیم صادقی اظهار کرد: بهترین وسیله‌ای که امروزه برای تمیز کردن سطوح جانبی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نخ دندان است.

1460117224738_20140916112731-635244408647499263

(بیشتر…)


چه غذاهایی برای دندان و لثه‌ها مفید هستند؟

بدون نظر

چیزهایی که می خورید یا می نوشید مستقیما روی سلامت دندان و لثه ها تاثیر می گذارد. دهان اولین جایی است که با غذا ارتباط برقرار می کند، و اسیدیته آن روی دندان ها و لثه ها می نشیند و روی آنها تاثیر می گذارد. ما معمولا کیفیت غذا روی سلامت و وزن  مورد توجه قرار می دهیم، اما کیفیت برنامه غذایی دندان ها را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

5176557_481

(بیشتر…)


دیابت؛ دشمن دندان‌ها

بدون نظر
بیماری دیابت به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل خطرساز در بیماری‌های لثه‌ای به‌شمار می‌رود. البته در افراد دارای دیابت کنترل شده، شیوع و شدت بیماری لثه‌ای، مشابه افراد غیر‌دیابتی است؛ اما متاسفانه در افراد دارای دیابت کنترل نشده احتمال عدم ترمیم زخم و بروز عفونت پس از درمان بالاتر است که این مساله در افراد سیگاری با شدت بیشتری دیده می‌شود‌.
130340

(بیشتر…)


شایع‌ترین علل بوی بد دهان

بدون نظر

دکتر نرجس اکبری، با اشاره به علل بوی بد دهان، اظهار کرد: بوی بد دهان عبارت است از بوی ناخوشایندی که هنگام تنفس یا صحبت کردن شخص به مشام می‌رسد وی تصریح کرد: از عمده دلایل بوی بد دهان علاوه بر عامل التهاب ایجاد شده در لثه‌ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها نیز خواهد بود.

(بیشتر…)


زمان مسواک زدن را جدی بگیرید

بدون نظر
 بر اساس تحقیقات متخصصان، بین پوسیدگی دندان و زمان مسواک زدن رابطه معناداری وجود دارد.بیشتر ما عادت داریم شب‌ها هنگامی که می خواهیم بخوابیم و به اصطلاح در دقیقه نود مسواک بزنیم. در چنین حالتی اگر دیر بخوابیم و سرگرم کارهایمان باشیم دندان هایمان بیشتر در معرض آسیب و پوسیدگی قرار می‌گیرند.
small_thumb_3020

(بیشتر…)


کمک به نوزاد در رویش دندان ها

بدون نظر

رویش دندان در دهان نوزاد با برخی علائم رایج پدید می آید متورم شدن و تا حدودی کبود شدن لثه‌ها ,برافروخته شدن گونه‌ها یا صورت , خارج شدن بیش از حد متعارف بزاق از دهان , مالیدن انگشت به لثه‌ها,گاز گرفتن یا مکیدن خبر از آغاز دوره رویش دندان های شیری در دهان اطفال میدهند اما با چه روش هایی می توانیم درد ناشی از رویش دندان در نوزادان را کاهش دهیم .

29-16

(بیشتر…)


دندان‌های مصنوعی تمیز نشده عامل ایجاد برفک دهان

بدون نظر

کارشناس میانسالان و سالمندان مرکز بهداشت بجنورد گفت: دندان‌های مصنوعی تمیز نشده سبب ایجاد برفک دهان می‌شود. عفت حکت آرا افزود: دندان‌های مصنوعی نیز مانند دندان‌های طبیعی، نیازمندمسواک زدن و مراقبت هستند .وی ادامه داد: اگر دندان مصنوعی تمیز نشود، ممکن است موجب ایجاد عفونت‌های مختلف، مانند برفک دهان شود.

5-700

(بیشتر…)


احتمال ابتلا به ایدز و هپاتیت در دندانپزشکی!

بدون نظر
امیر حسین پور فرید متخصص دندانپزشکی؛ گفت: رعایت نکردن نکات بهداشتی اولین ضربه را به کادر درمانی کلینیک های دندانپزشکی وارد می کند.وی در ادامه افزود: آمارهای ثابت شده ای وجود دارد مبنی بر اینکه بیماری های لاعلاج بیشتر از طریق عدم رعایت نکات بهداشتی شیوع پیدا می کنند.
KxVY4eNTbzCq

(بیشتر…)


فواید قهوه بیشتر از مضراتش است

بدون نظر
قهوه هرچند می‌تواند بر دندان‌های ما لک بیندازد، اما فواید سلامتی آن بیش از مضراتش است.محققان دانشگاه ماری لند می‌گویند قهوه می‌تواند در حفظ کبد، کاهش خطر سرطان، بیماری‌های قلبی، دیابت، متابولیسم و حفظ تیزهوشی مغز مؤثر باشد.
75204t.jpg

(بیشتر…)


۱۰ نکته ای که باید به دندان پزشکتان بگویید

بدون نظر

دندان پزشک شما باید در مورد شرایط شما و بیماری هایی که به آن مبتلا هستید، بداند. این دانستن چند دلیل دارد؛ اول اینکه بسیاری از بیماری هایی که مراجعان دندان پزشکی به آنها مبتلا هستند، می تواند روی درمان دندان پزشکی آنها تاثیر بگذارد. از طرف دیگر، سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی بدن رابطه متقابلی با هم دارند؛ به گونه ای که سلامت کلی بدن شما روی دهانتان تاثیر می گذارد و بیماری های دهان شما نیز می توانند روی سلامت عمومی تان تاثیر داشته باشند.

832339_585

(بیشتر…)