بایگانی برای بهمن, ۱۳۹۵

از پرکردن دندان تا ایمپلنت

بدون نظر

دندان از چند قسمت تشکیل شده است؛ قسمتی که دیده می‌شود، تاج نام دارد. تاج توسط بافت سختی به نام مینا پوشیده می‌شود. وظیفه این بافت سخت، حفاظت از ساختمان‌های زیرین است. اگر مینا آسیب ببیند، دیگر لایه‌های دندانی هم صدمه خواهد دید بنابراین به مراقبت کافی نیاز دارد. مینا خود به‌خود ترمیم نمی‌شود و فاقد عصب حسی است.

(بیشتر…)


ثبت شماره تماس ها، در بخش دفترچه تلفن برنامه مدیریتی دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

شرکت پردازش سیستم پرنیان برای سهولت کار کاربران با نرم افزار دندانپزشکی لبخند، بخش «دفترچه تلفن» را  در هر سه نسخه مطب، کلینیک و دانشگاهی نرم افزار مدیریت دندانپزشکی  لبخند اضافه نموده است. با کلیک بر روی آیکن «دفترچه تلفن» در قسمت «امکانات» در صفحه‌ی اصلی نرم افزار لبخند، صفحه‌ی مربوط به «دفترچه تلفن» نمایش داده می‌شود.

(بیشتر…)


اهمیت مصرف قطره آهن در کودکان

بدون نظر

یک متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: سیاه شدن دندان‌ها پس از مصرف قطره آهن نباید مانع از مصرف آن در نوزادان و کودکان شود، چرا که آهن ماده معدنی حیاتی است و تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند.

(بیشتر…)


نمایش یادآوری های مهم در نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

با کلیک بر روی آیکن «یادآوری های امروز» در قسمت «امکانات» در صفحه‌ی اصلی نرم افزار لبخند، صفحه‌ی مربوط به «یادآوری های امروز» نمایش داده می‌شود. از طریق زیر منوی «یادآوری های امروز» در منوی «امکانات» نیز می‌توانید وارد این بخش شوید.

پس از ورود به نرم ‏افزار مدیریت دندانپزشکی مطب لبخند در هر روز، صفحه‌ی مربوط به یادآوری وقت‏های ویزیت تعیین‌شده و همچنین چکهای دریافتی به صورت خودکار بر روی صفحه ظاهر می‏گردد تا وقت‏های در نظر گرفته‌شده برای بیماران در روزهای آتی و همچنین زمان وصول چکهای دریافتی را به کاربر یادآوری نماید. البته پیام‏های یادآور وقت ویزیت در صورتی نمایش داده خواهند شد که در زمان تعیین وقت ویزیت برای بیماران، گزینه‌ی «این قرار ملاقات یادآوری شود» انتخاب شده باشد و همچنین برای یادآوری چکهای دریافتی قسمت « یادآوری چک ها» در بخش مدیریت فعال شود.

نمایش یادآوری ها

برای ورود به دموی آنلاین نرم افزاردندانپزشکی لبخند اینجا را کلیک کنید


آنچه درباره دندان‌ عقل باید بدانیم

بدون نظر

دکتر رضا رازقی ، با بیان اینکه دندان عقل به آخرین دندان در هر قوس فکی گفته می‌شود که بین سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی در دهان می‌روید، گفت:  این دندان را دندانپزشکان، “آسیای سوم” می‌نامند، که دلیل این نامگذاری به دلیل زمان رویش و همزمانی آن با بلوغ عقلی است.
این دندانپزشک افزود: به‌طور معمول هر فردی در مجموع دارای چهار دندان عقل خواهد بود که دو دندان عقل در فک بالا و دو دندان عقل در فک پایین می‌رویند.

(بیشتر…)


نرم افزار دندانپزشکی لبخند منتظر شما عزیزان در پانزدهمین کنگره جراحان دهان و فک وصورت تهران – بهمن ۹۵

بدون نظر

پانزدهمین کنگره جراحان دهان و فک وصورت در تاریخ ۱۹لغایت ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ در هتل المپیک تهران  برگزار میگردد. همزمان با این کنگره هفتمین همایش ایمپلنت خلیج فارس و پنجمین سمپوزیوم محققین جوان نیز ارائه میگردد. در کنار این کنگره تعدادی از نمایندگان شرکت های معتبر در زمینه دندانپزشکی و نرم افزار های مرتبط با دندانپزشکی نیز به معرفی محصولات، تجهیزات و فن آوری های نوین خود خواهند پرداخت. شرکت پردازش سیستم پرنیان نیز باشرکت در این نمایشگاه  و ارائه آخرین دستاوردها و آخرین ورژن جامع ترین نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند همانند سال های قبل منتظر دندانپزشکان ارجمند میباشد.


روش صحیح استفاده از نخ دندان

بدون نظر

متاسفانه اکثر مردم اطلاعات کافی درباره ی نحوه مراقبت صحیح از دندان های خود ندارند و رعایت بهداشت دهان و دندان را در این خلاصه کرده اند که مسواک بزنید…

بهترین روش مصرف نخ دندان

۱- از یک نخ دندان مناسب که در داروخانه ها به وفور یافت می شود، یک تکه به اندازه ی ۲۵-۲۰ سانتیمتر ببرید.

۲- دو سر نخ دندان را به یکدیگر گره بزنید تا حلقه ای تشکیل شود که این حلقه ی نخ به درستی بین انگشتان دو دست قرار گیرد و تسلط کافی به نخ دندان داشته باشید.

۳- مانور انگشتان جهت سهولت در کار با نخ دندان خیلی مهم است. از انگشتان شست جهت استفاده در دندان های فک بالا و از انگشتان سبابه جهت پاک کرن دندان های پایین استفاده کنید.

(بیشتر…)


ارسال پیامک های گروهی در نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

Hello world!


پوسیدگی دندان، دومین بیماری عفونی

بدون نظر

دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: از نظر اقتصادی ۵ تا ۱۰ درصد کل هزینه هایی که صرف بهداشت عمومی جامعه می شود مربوط به هزینه های دندان پزشکی است که منشا شروع آن پوسیدگی است.

(بیشتر…)


ارسال پیامک به بیماران بدهکار در نرم افزار دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

در نرم‌افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند و در «ماژول پیامک»، کاربر نرم‌افزار لبخند می‌تواند در قسمت «پیامک به بیماران بدهکار»، پس از انتخاب وضعیت و انتخاب هزینه، برای بیمارانی را که از یک حدنصاب بیشتری بدهکار هستند، پیامک ارسال شود.

برای ورود به دموی آنلاین نرم‌افزار لبخند اینجا را کلیک کنید