بایگانی برای تیر, ۱۳۹۴

فردا،پایان مهلت انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

بدون نظر

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی از دوشنبه(۲۹تیرماه)آغاز شده،افزود: ظرفیت پذیرش این آزمون حدود ۳۷۵ نفر است.

محمدحسین پورکاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با تاکید بر اینکه داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند،افزود:به طور کلی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۵۷۰نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

images

(بیشتر…)


کارنامه علمی داوطلبان آزمون پذیرش دندانپزشکی اعلام شد

بدون نظر

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: کارنامه علمی داوطلبان آزمون پذیرش دندانپزشکی دوره ۲۹ حاوی نمره کل، نمره هر درس به درصد، رتبه کل و رتبه داوطلب در سهمیه‌ها در آزمون است.

2

(بیشتر…)


افزایش نوبت‌های برگزاری آزمون ملی برای تایید مدارک فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج کشور

بدون نظر

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش تعداد دوره‌های برگزاری آزمون ارزیابی توانمندی کلینیکی و پاراکلینیکی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج کشورجهت تسهیل در اخذ مجوز فعالیت دندانپزشکی در کشور خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سعید عسگری با مرور سابقه برگزاری آزمون ملی برای فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در خارج کشور، به بیان ضرورت‌های ارزیابی دانش تئوری و توانمندی این افراد با هدف حفظ سلامت مردم پرداخت.

وی اظهار داشت: مصوبه برگزاری آزمون ملی دندانپزشکی از سال ۸۶ برای دانش آموختگان خارج کشور در گروه پزشکی تایید شد، همچنین این دستورالعمل علاوه بر دندانپزشکی برای رشته های داروسازی نیز اجرا شد.

دکتر عسگری هدف از برگزاری آزمون ملی را سنجش سواد تئوریک و توانمندی عملی دانشجویانی برشمرد که در خارج از کشور مشغول تحصیل بودند.

843136508faregh kharej

(بیشتر…)


ارائه و معرفی روش‌های نوین درمانی دهان و دندان در پانزدهمین کنگره پریودنتولوژی

بدون نظر

پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران با هدف معرفی روش‌های نوین درمان بیماری‌های لثه و بافت‌های نگه‌دارنده دندان و با حضور چهره‌های مطرح داخلی و خارجی از ۱۴ تا ۱۷ مهر ماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، در پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران مباحث متعددی ازجمله شناخت بیماری و درمان‌های غیرجراحی و جراحی پریودنتال (بافت‌های نگه‌دارنده دندان)، آثار بیماری‌های پریودنتال بر سلامت عمومی، طرح درمان‌های کارآمد در بازسازی ضایعات استخوانی اطراف دندان‌های طبیعی و ایمپلنت از طرف برخی از مشهورترین دانشمندان و محققان این علوم نقد و بررسی می‌شود.

index

(بیشتر…)


آماده‌سازی زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی

بدون نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی​شاپور اهواز گفت: آماده​سازی فضای فیزیکی در سطح شهر می​تواند زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی را برای مردم فراهم کند.

دکتر اسماعیل ایدنی در گفت​وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت، اظهار کرد: طرح تحول سلامت دارای دو بعد درمان و بهداشت است. ارایه خدمات دندانپزشکی در حوزه بهداشت طرح تحول قرار دارد و رویکرد در حوزه بهداشت، پیشگیرانه است. چنانچه خدمات درمانی در این حوزه انجام شود به عنوان خدمات جانبی قلمداد می​شود و هدف اصلی این است که در این حوزه، کودکان و کسانی که در معرض آسیب​های دندانی هستند، این خدمات را دریافت کنند.

1

(بیشتر…)


پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران برگزار می‌شود

بدون نظر

پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران با هدف معرفی تکنیک‌های نوین درمان بیماری‌های لثه و بافت‌های نگهدارنده دندان، ۱۴ تا ۱۷ مهر ماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر عباس سیدشاکری، دبیر اجرایی این کنگره با اعلام خبر فوق افزود: در پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران مباحث متعددی از جمله شناخت بیماری و درمان‌های غیرجراحی و جراحی پریودنتال (بافت‌های نگهدارنده دندان)، آثار بیماری‌های پریودنتال بر سلامت عمومی، طرح درمان‌های کارآمد در بازسازی ضایعات استخوانی اطراف دندان‌های طبیعی و ایمپلنت از سوی برخی از مشهورترین دانشمندان و محققان این علوم نقد و بررسی می‌شود.

2

(بیشتر…)


دهان شویه ها

بدون نظر

دهان شویه هایی که واقعا موثر باشند در عین حال ضرری برای داندانهای و لثه نداشته باشند فقط با تجویز داندانپزشک باید مصرف شوند. آن هم فقط در مقطع زمانی خاص. هیچگاه دهان شویه را برای مدت طولانی بکار نبرید . بطور مثال بعد از جرمگیریهای وسیع ویا کورتاژ، ممکن است دندانپزشک شما دهان شویه خاصی که ضد باکتری بوده والتهاب های لثه را برطرف می کند را به شما توصیه نماید که در مدت زمان محدودی استفاده کنید.بخاطر داشته باشید دستور مصرف دهان شویه را حتما از دندانپزشکتان بپرسید . اگر می خواهید با خیال راحت و برا ی همیشه یک دهان شویه مطمئن را بکارببرید. نامش آب نمک است. یک لیوان آب نیم گرم و نصف قاشق چایخوری نمک. این محلول تنها دهان شویه ای است که محاسن بسیاری برای دندان و لثه شما دارد و هیچ ضرری نداشته و همیشه می توانید استفاده کنید.

eufot-mouthwash-af

منبع


چرا دندان‌ها می‌پوسند؟

بدون نظر

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر این که شروع اختلالات و بیماری‌های لثه با التهاب در آنها آغاز می‎‎شود، پیشگیری از ادامه پیشرفت این عارضه را با اقدامات خودمراقبتی توصیه کرد.

دکتر سید حسین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد، عمده مشکل در بحث دندان را پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه بیان کرد و گفت: پوسیدگی دندان در واقع یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی است و متاسفانه در یزد نیز شایع است.

وی عامل این عارضه را میکروبی خواند که با مصرف مواد قندی بین دندان‌ها،‌ تولید اسید می‎‎کند و همین عامل نیز منجر به تخریب سطح دندان‎‎ها می‎‎شود.

2

(بیشتر…)


جزییات چکاپ‌های دندانی ویژه ۷میلیون دانش‌آموز دبستانی

بدون نظر

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده جهت ارایه آموزش و همچنین چکاپ‌ دندان‌های دانش‌آموزان مقطع دبستان در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: برای هر دانش آموز شناسنامه الکترونیک سلامت دهان و دندان تشکیل خواهد شد.

دکترحمید صمدزاده، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ درباره نحوه اجرای این طرح گفت: این طرح ازابتدای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ و با همکاری وزارت آموزش و پرورش در همه مدارس ابتدایی سراسر کشور آغاز می‌شود و تقریبا ۷ میلیون دانش آموز را تحت پوشش قرار می‌دهد.

2

(بیشتر…)