بایگانی برای دی, ۱۳۹۳

وضعیت انتقال ایدز و هپاتیت- مردم را از دندانپزشکی ترسانده اند

بدون نظر

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: در شرایط کنونی، نگرانی ها از احتمال انتقال ایدز و هپاتیت بوسیله دندانپزشکی و آرایشگاه در مقابل رفتارهای پرخطر جنسی، باید کمتر باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مینو محرز در حاشیه برگزاری همایش “کنترل عفونت در دندانپزشکی با رویکرد خود مراقبتی”، با بیان اینکه باید در درسنامه های آموزشی بازنگری جدی شود، افزود: متاسفانه روشهای کنترل عفونت در گروه های مختلف پزشکی و پیراپزشکی به صورت علمی و دقیق پایش نمی شود و باید این اصول به طور مستمر و جدی تکرار شود.

وی ادامه داد: استفاده از دستکش، ماسک و ابزارهای خود مراقبتی، اولویت جدی در معاینات بالینی و حتی اورژانسی است ولی شاهدیم که درصدی از دانشجویان پزشکی و رشته های مرتبط  بی توجه هستند و در مواردی به ویروس آلوده می شوند.

n00013199-b

(بیشتر…)


توصیه‌های ضروری برای افرادی که ارتودنسی کرده‌اند

بدون نظر

یک جراح دندانپزشک با بیان اینکه در زمانی که براکت‌ها روی دندان‌هاست، محل مناسبی برای تجمع خرده‌های غذایی و باکتری‌ها به ‌وجود می‌آید که ممکن است موجب ایجاد پوسیدگی در محل شود، گفت: باید در مورد خوراکی‌های شیرین دقت بیشتری شود و تا حد ممکن خوردن آنها را محدود کرد.

دکتر میترا برادران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه استفاده از براکت‌ها (دستگاه‌های ارتودنسی ثابت) برای ردیف کردن دندان‌ها است، افزود: براکت‌ها را با مقادیر کمی سیمان دندانپزشکی به دندان‌ها می‌چسبانند و با سیم به یکدیگر متصل می‌کنند.

وی گفت: دندانپزشک در هر جلسه درمان، با تنظیم کردن این براکت‌ها، نیروی مشخصی به دندان‌ها وارد می‌آورد تا در جهت درست و مناسب حرکت کنند.

index

(بیشتر…)


قطع مصرف قطره آهن به دلیل تغییر رنگ دندان شیری ممنوع!

بدون نظر

یک متخصص دندانپزشکی عمومی گفت: تغییر رنگ دندان‌ها با قطره آهن نشان از پوسیدگی آنها نیست.

مژگان میرشفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه مرکزی، درخصوص مصرف قطره آهن و جلوگیری از تغییر رنگ دندان‌های شیری، گفت: مصرف قطره آهن در کودکان بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان نباید متوقف شود.

57498

(بیشتر…)


از دندان‌های شیری محافظت کنید

بدون نظر

متخصص دندانپزشکی عمومی گفت: بهداشت دندان‌های شیری به جهت اینکه در ایجاد فضای لازم برای رویش دندان‌های دائمی مهم هستند باید جدی گرفته شود.

مژگان میرشفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، با تاکید بر اینکه قبل از آغاز رویش دندان در کودکان حتما برای معاینه به متخصص دهان و دندان و دندانپزشک مراجعه شود، اظهار کرد: لازم است در این دوران والدین نسبت به بهداشت دهان و دندان فرزندان خود حساسیت بسیار بالایی داشته باشند.

وی افزود: قبل از آغاز رویش دندان‌ها لازم است که والدین بعد از هر بار مصرف غذا توسط کودکان با گاز استریل مرطوب سطح لثه‌ها را تمیز کنند. آغاز شش ماهگی زمان رویش اولین دندان کودک است که در این شرایط توصیه می‌شود با مسواک انگشتی یا گاز استریل مرطوب سطح دندان‌ها بعد از صرف هر وعده غذایی تمیز شود.

اهمیت-دندان-های-شیری-و-نگهداری-از-انها

(بیشتر…)


چندسالگی ارتودنسی کنیم؟ ‌

بدون نظر

یک متخصص دندانپزشکی عمومی بهترین زمان برای ارتودنسی را زیر ۱۲ سال عنوان کرد.

دکتر مژگان میرشفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه مرکزی، بهترین زمان برای ارتودنسی دندان را زمانی عنوان کرد که دندان‌های شیری به طور کامل نیفتاده و دندان‌های دائم شروع به رشد کرده‌اند و گفت: سن هشت تا ۹ سالگی زمانی است که والدین باید حتما برای معاینه دندان‌های فرزند خود به متخصص مراجعه کنند تا در صورت بروز مشکل، به سرعت نسبت به رفع آن اقدام شود.

index

(بیشتر…)


تشخیص زودهنگام پوسیدگی دندان با سیستم‌های نوری و لیزری

بدون نظر

پژوهش‌های جدید دانشمندان نشان داده دستگاه‌های مبتنی بر نور و لیزر می‌توانند سریعتر از پرتوهای ایکس خرابی دندان را تشخیص دهند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، به گفته دندانپزشکان در حالت کلی وجود پوسیدگی تا زمان ایجاد سوراخ نسبتا بزرگ در دندان نشان داده نمی‌شود.

دستگاه ۱۴ هزار دلاری Canary System که نام خود را از قناری‌های مورد استفاده معدن‌چیان برای شناسایی زودهنگام گازهای خطرناک در معدن گرفته، از سال ۲۰۱۳ توسط شرکت فناوری‌های دندانپزشکی کوانتومی به بازار آمریکا معرفی شده است و پژوهش‌ها نشان داد که تا ۹۳ درصد می‌تواند پوسیدگی‌های ابتدایی را نسبت به قابلیت ۲۷ درصدی پرتوهای ایکس تشخیص دهد.

1420638890681_6

(بیشتر…)


حضور نرم افزار دندانپزشکی لبخند در نهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

بدون نظر

نهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۶ دی ماه جاری در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد گردید. در این کنگره اساتید محترم مباحث جدید و متنوعی را در زمینه ترمیمی، زیبائی، اندو ، ایمپلنت، بیماری های دهان، چالش های ارتودنسی در کودکان و نوجوانان ، پریو و … مطرح خواهند نمود. همزمان با برپایی کنگره نمایشگاهی از تجهیزات و لوازم دندانپزشکی و صنایع وابسته تشکیل خواهد شد. نرم افزار دندانپزشکی لبخند  همانند سنوات گذشته با حضور فعال در نمایشگاه مزبور، از عموم  دندانپزشکان و دانشجویان گرامی رشته های مختلف دندانپزشکی جهت شرکت در کنگره علمی و بازدید از غرفه شرکت پردازش سیستم پرنیان  در نمایشگاه دعوت بعمل می آورد. نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند بعنوان اولین نرم افزار تحت وب مدیریت مطب و کلینیک پیشاپیش از حضور مدعوین ارجمند در کنگره و بازدید از نمایشگاه تشکر و تقدیر می نماید.


نهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

بدون نظر

نهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

زمان ۲۳-۲۶ دی ماه ۱۳۹۳

مکان مرکز همایش های برج میلاد

 

1


۲ درمانگاه سیار دندانپزشکی در کشور راه اندازی می شود

بدون نظر

۲ درمانگاه دندانپزشکی سیار برای ارائه خدمات در۲۴استان کشور راه اندازی می شود .
معاون امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی کشورامروز در اجلاس مجمع قشر بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سازمان به منظور محرومیت‌زدایی راه اندازی این ۲ درمانگاه در سال آینده را در دستور کار قرار داده است.

40121-BigPic

(بیشتر…)


انتقاد مجلسیان به سنگ اندازی معاون آموزشی وزارت بهداشت نسبت به فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی

بدون نظر

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمدحسین قربانی با انتقاد از عملکرد معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره تعیین تکلیف وضعیت فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی خارج از کشور، اظهار داشت: این سنگ‌اندازی راه به ناکجا آباد است و این معاونت باید به وضعیت دانشجویان رسیدگی کند.

قربانی با یادآوری تجمع‌های صورت گرفته توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی مقابل مجلس، افزود:‌ با توجه به این تجمع‌ها کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، جلساتی را با حضور برخی از این فارغ‌التحصیلان و معاون آموزشی و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار کرد تا به وضعیت این افراد رسیدگی کند.

 

139207061147436461259583

(بیشتر…)