بایگانی برای مرداد, ۱۳۹۵

دندان های بیگانه با دندانپزشک/۹۹ درصد مردم برای چکاپ مراجعه نمی کنند

بدون نظر

رئیس انجمن دندانپزشکی گفت: کمتر از یک درصد شهروندان ایرانی برای چکاپ دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند که این مساله می تواند عامل رشد انواع بیماریهای دهان و دندان در فرد شود.توجه مردم و دولت به سلامت دهان و دندان از سطح متوسط جهانی پایین تر است، افزود: این امر از بودجه ای که دولت به سلامت اختصاص می دهد و میزان مراجعه ای که مردم برای اقدامات پیشگرانه انجام می دهد، مشخص می شود.

82196733-70953292

(بیشتر…)


باکتری‌ دندان باعث کدام سرطان می‌شود؟!

بدون نظر

تحقیقات جدید نشان می‌دهد باکتری‌هایی که باعث بیماری‌های دندان می‌شود از جریان خون کمک می‌گیرند تا به روده بزرگ برسند که سبب تکثیر و سرعت گسترش سرطان می‌شوندتحقیقات جدید نشان می‌دهد، باکتری‌هایی که باعث بیماری‌های دندان می‌شود از جریان خون کمک می‌گیرند تا به روده بزرگ جایی که آنها می‌توانند خود را به تومورها متصل کرده و رشد کنند، برسانند.

images-225x172

(بیشتر…)


طبیعی ترین شوینده “دهان و دندان”/ میکروب ها را با “آب‌نمک” به دام بیاندازید

بدون نظر

یک متخصص دندانپزشکی گفت: استفاده از آب نمک علاوه بر ضدعفونی کردن محیط دهان، احتمال پوسیدگی دندان‌ها را نیز کاهش می‌دهد.یزدانی رئیس انجمن دندانپزشکان گفت: برای ازبین بردن جرم‌ها و میکروب های دهان و دندان بجای استفاده از مسواک و نخ دندان از آب نمک نیز می توان استفاده کرد.

77989_564

(بیشتر…)


نکاتی که زبان شما درباره سلامت‌تان می‌گوید

بدون نظر

(بیشتر…)


با این روش طبیعی دندان های خود را سفید و براق کنید

بدون نظر

رضا زاد اسماعیلی محقق و پژوهشگر طب سنتی؛ گفت: زرد شدن دندان ها صرفا به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان نیست، گاه بیماری های ناشی از معده و گوارش بر سلامت دندان و لثه تاثیر می گذارد. وی ادامه داد: در این حالت مواد موجود در مخاط دهان و گازهای حاصل از معده،  موجب تغییر رنگ دندان ها می شود. بنابراین ابتدا باید وضعیت گوارش اصلاح و سپس سفید کردن دندان‌ها آغاز شود.

 5007170_455

(بیشتر…)


جرم گیری دندان ها با سرکه سیب

بدون نظر

متاسفانه بر روی دندان های انسان به علت عدم رسیدگی مناسب و مسواک نزدن صحیح جرم هایی تشکیل می شود که به مرور به رنگ نارنجی و قهوه ای درآمده و زیبایی دندان ها را از بین می برد.جرم دندان در حقیقت جرم تجمع محکم و سخت شده پلاکهای میکروبی است که به دندانها چسبیده‌اند و با مسواک زدن نیز تمیز نمی‌شوند.هدف از مسواک زدن حذف لایه میکروبی فوق (پلاک میکروبی) است (بیشتر…)


رفع بوی بد دهان با چند ماده غذایی دم دست

بدون نظر
گاهی اوقات ممکن است دهان شما بوی بد و نامطبوع بگیرد که هم برای خودتان و هم برای دیگران آزاردهنده خواهد بود. با چند راهکار خانگی می‌توان این بو را کاهش داد یا رفع کرد.برای رفع بوی بد دهان مواردی چون جویدن جعفری، استفاده از چاشنی‌های معطر پس از هر وعده غذایی، مسواک کردن با جوش شیرین، مصرف کرفس و … در رفع بوی بد دهان موثرند. التهاب لثه، باقی ماندن غذا بین دندان‌ها، عفونت‌های تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، بیماری دیابت، استفاده از غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و استعمال سیگار از علل شایع بوی بد دهان است که قابل پیشگیری و درمان است.
635820036965243509

(بیشتر…)


سریع ترین روش درمان دندان درد در خانه چیست؟

بدون نظر

نیمه شب است، درد دندانتان که چند روز است بطور خفیف و گهگاهی خودنمایی می کرد، حالا ول کن نیست و خواب راحت را از چشمانتان ربوده. ساعت را نگاه می‌کنید، اوه خدای من هیچ دندانپزشکی در این اطراف در دسترس نیست. به سراغ قفسه دارویی می روید، تاریخ ایبوپروفن‌ها هم گذشته و به ریسکش نمی‌ارزد. تا صبح چکار باید بکنید؟

(بیشتر…)


جرمگیری دندان مضر یا مفید؟

بدون نظر

عدم رعایت بهداشت دهان باعث ایجاد جرم دندانی و بیماری‌های دهان می‌شود و مشکلات ناشی از آن تاثیر بسیاری بر کیفیت زندگی افراد می‌گذارد و می‌تواند آنها را دچار گرفتاری و ناراحتی کند. درمان آن نیز معمولا نیازمند هزینه‌های گزاف، مواد و تجهیزات دندانپزشکی و نیروی انسانی است. بنابراین پیشگیری از این بیماری یکی از نیازهای جامعه است و داشتن اطلاعاتی در مورد عامل ایجاد کننده جرم دندانی می‌تواند بسیار موثر باشد.

dndn

(بیشتر…)


معجزه ذغال روی دندان

بدون نظر

این روزها تعداد زیادی از ویدئوها در یوتیوب, افرادی را نشان می دهد که با زغال دندان های خودشان را مسواک کرده اند و نتیجه کار را برای دیگران به نمایش گذاشته اند. مسواک+با+زغال

(بیشتر…)