بایگانی برای تیر, ۱۳۹۵

روش های ترک مکیدن انگشت در کودکان

بدون نظر

عادت مکیدن انگشت (انگشت شست) در میان کودکان شایع بوده و در اغلب اوقات به عنوان عادت طبیعی تلقی شده که نباید نگران آن بود. کودکان غالبا در ۲ سالگی یا در هنگام پیدایش و درآمدن دندان‌‌های دائمی این عادت را کنار می‌‌گذارند. اما اگر این عادت پس از درآمدن دندان‌‌های دائمی ادامه یافت، چه باید کرد؟ باید دلایلی که کودک را ترغیب به انجام این امر می‌‌کند، جست‌وجو شود.

20160720150444313

(بیشتر…)


خوردنی‌های مفید برای دندان‌ها

بدون نظر

مسواک زدن مرتب دندان‌ها و استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن لثه و دندان از باقی‌مانده مواد غذایی و قند موجود در خوراکی‌ها به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کند. اما علاوه بر رعایت این نکات بهداشتی مهم دندانپزشکان تاکید دارند که مصرف برخی از خوراکی‌ها خاص نیز برای سلامت دندان‌ها مفید هستند.

(بیشتر…)


اختراع ساکشن یونیت دندانپزشکی از سوی عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزی

بدون نظر
 نیما صادق‌زاده عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی «ساکشن یونیت دندانپزشکی بدون آب» اختراع کرد.
636046245452127081

(بیشتر…)


حضور نرم افزار اختصاصی دندانپزشکی لبخند در هفدهمین همایش بین المللی انجمن اندودنتیستهای ایران

بدون نظر

هفدهمین همایش بین المللی انجمن اندودنتیستهای ایران از ۶ مرداد ماه سال ۹۵ به مدت ۳ روز در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

محورهای همایش:

– CBCT  در اندودانتیکس،کاربردها و نحوه تفسیر

– تشخیص موارد مشکل در درمان کانال ریشه و هنر ارجاع

– گام های اساسی در طرح ریزی درمان

– نکات کلیدی در مدیریت دندان های ضربه خورده

– تست های حیاتی پالپ و گام های اساسی در مواجهه با اورژانس های اندودانتیک

-روش های نوین در آماده سازی کانال

– کنترل درد مبتنی بر پژوهش های بالینی

– Endodontic Biomaterials

– Regenerative Endodotics

– Treatment Outcome

– Group Discussion

شرکت پردازش سیستم پرنیان با ارائه آخرین ورژن نرم افزار دندانپزشکی لبخند در ابن همایش در سالن D غرفه ۸  منتظر حضور شما دندانپزشکان محترم می باشد.

endo


با این روش پوسیدگی‌ دندان را کُند کنید

بدون نظر

پوسیدگی، شایع‌ترین بیماری عفونی است که منشأ باکتریال و میکروبی دارد و از هنگامی که این بیماری آغاز می‌شود تا زمانی که به حفره تبدیل شود و نیاز به ترمیم داشته باشد، مدت زمان نه‌چندان کوتاهی به طول می‌انجامد و با مدیریت و مشاوره مناسب با دندانپزشک در این فرصت می‌توان روند رو به پیشرفت بیماری را متوقف کرده و برای بهبود و بازسازی دندان اقدامات شایسته‌ای انجام داد به این معنی که پوسیدگی دندان‌ها تا قبل از تبدیل به حفره در دهان قابل برگشت بوده و نیاز به مداخله دندانپزشکی برای ترمیم ندارد .

(بیشتر…)


دلیل غیر منتظره که باعث بوی بد دهان می شوند

بدون نظر

عفونت دهانی یکی از دلایل بود بد دهان است.بوی بددهان مانند این است که چراغ عقب ماشینتان شکسته باشد: تا کسی بهتان نگوید متوجهش نمی شوید، و در مورد بوی بد دهان این خیلی خجالت آور است.
هر دوی این موارد نیازمند عکس العملی سریع هستند.مشکل: لثه ها معمولا بوی بد دهان را ماسک می کنند. باید به دنبال مقصر اصلی باشید.
ورم لثه یکی از دلایل شایع است، اگر چنین مشکلی دارید، باید متوجه خونریزی، التهاب و پس رفتن لثه ها بشوید.
مشکل این نیست؟ این هفت دلیل احتمالی را نادیده نگیرید تا مبادا دچار بوی بد دهان شوید.

(بیشتر…)


پوسیدگی‌ دندان را کُند کنید

بدون نظر

شایع‌ترین بیماری عفونی است که منشأ باکتریال و میکروبی دارد و از هنگامی که این بیماری آغاز می‌شود تا زمانی که به حفره تبدیل شود و نیاز به ترمیم داشته باشد، مدت زمان نه‌چندان کوتاهی به طول می‌انجامد و با مدیریت و مشاوره مناسب با دندانپزشک در این فرصت می‌توان روند رو به پیشرفت بیماری را متوقف کرده و برای بهبود و بازسازی دندان اقدامات شایسته‌ای انجام داد به این معنی که پوسیدگی دندان‌ها تا قبل از تبدیل به حفره در دهان قابل برگشت بوده و نیاز به مداخله دندانپزشکی برای ترمیم ندارد .

(بیشتر…)


عادت هایی که به مرواریدهای گرانبها آسیب می زند

بدون نظر

نقش غیر قابل انکار دندان در سلامتی و زیبایی و هزینه های هنگفت دندانپزشکی سبب می شود که پزشکان تحقیقات گسترده ای روی سلامت دندان داشته باشند.تغذیه نقش موثری در حفظ سلامت دندان ها دارد؛ علاوه بر آن باید از عادت های اشتباهی که به دندان ها آسیب می زند اجتناب کرد.

171

(بیشتر…)


جرم گرفتن دندان به دلیل ۷ خطا

بدون نظر

جرم های دندانی نقش مهمی در بروز و پیشرفت پوسیدگی و عفونت ها و بیماری های مربوط به لثه ها دارند. به همین دلیل باید از تشکیل آنها روی دندان ها پیشگیری کنید. اما همه ما روزانه عادت ها و خطاهایی داریم که به این مسئله دامن می زنند.در این مطلب شما را با هفت خطایی که باعث جرم گرفتن دندان ها می شوند، آشنا می کنیم.

image_13950423236357

(بیشتر…)


تسکین خانگی دندان درد

بدون نظر

دندان درد را هر شخصی حداقل یک بار در طول عمرش تجربه می کند و می داند که چه درد سخت و مرموزی است. دردی که وقتی آغاز می شود تمام استخوان های فک و جمجمه را درگیر می کند. یکی از مهم ترین عوامل دندان درد، پوسیدگی دندان است. باکتری های دهان از قند و نشاسته بجا مانده روی دندان ها تغذیه و از خود اسیدهایی را تولید می کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می برد و موجب دندان درد می شود.

(بیشتر…)