بایگانی برای مرداد, ۱۳۹۴

دندان قروچه عامل شکستگی دندان و ترک ریشه- چگونه از دندان قروچه جلوگیری کنیم؟

بدون نظر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، دکتر اکبر فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار سینا، درباره علل دندان قروچه در افراد اظهار داشت: یکی از علت‌های دندان قروچه در اطفال وجود انگل‌های روده‌ای است، همچنین در عمده مشکلات روانی و استرس‌زا که همراه با به هم‌ریختگی دندان‌ها باشد و سطوح دندانی در یک هارمونی حرکتی با یکدیگر و مفصل گیجگاهی و عضلات قرار نداشته باشند، دندان قروچه عارض خواهد شد.

وی در ادامه افزود: چنانچه ریشه دندان قروچه مشکلات روحی و روانی باشد باید در درمان و برطرف کردن این مشکلات اقدامی اساسی انجام شود.

جای خالی دندان سبب حرکت و به هم‌ریختگی دندانی می‌شود
این متخصص پروتز فک و صورت گفت: در مواردی که دندانی کشیده شده باشد و دندان‌های مجاور به سمت فضای خالی حرکت کرده باشند، ناهماهنگی که بین دندان‌ها ایجاد شده عاملی در به وجود آمدن دندان قروچه می‌شود که باید در این حالت بازسازی دندانی انجام گیرد تا هماهنگی بین دندان‌ها ایجاد شود و عامل دندان قروچه از بین برود.

دندان-قروچه-1

(بیشتر…)


چرا دندان‌هایمان حساس می‌شوند؟

بدون نظر

یکی از سوالات رایج بسیاری از مراجعین به دندانپزشکی این است که موقع خوردن نوشیدن آب خنک یا خوردن بستنی، درد تیز و سریعی را در دندان‌هایشان احساس می‌کنند و آیا وجود این مشکل به این معناست که دندانشان نیاز به عصب‌کشی دارد یا نه؟!

اگر شما هم حین خوردن مواد خوراکی و غذا‌های سرد یا گرم درد تیز و سریعی را احساس می‌کنید که بلافاصله برطرف می‌شود جز دسته‌ای هستید که دندان‌های حساس دارید.
دکتر علی مرسلی در گفت‌وگو با سلامانه با اشاره به این مساله گفت: «دندان‌های ما به طور تکاملی برای خوردن غذاهای خیلی سرد طراحی نشده‌اند. تا همین صد سال پیش در نبود یخچال‌های صنعتی و خانگی، دسترسی مردم به غذا‌های خیلی سرد وجود نداشت. انسان‌ها هرگز مواد غذایی از قبیل بستنی یا یخ را در چهار فصل سال مصرف نمی‌کردند و بیشتر مواد غذایی در دمای محیط استفاده می‌شد بنابراین عموما مشکلاتی از قبیل حساسیت دندانی شیوع زیادی نداشت!»
6135_orig

(بیشتر…)


فانی خبر داد: ارتقاء خدمات دندانپزشکی فرهنگیان

بدون نظر

وزیر آموزش و پرورش از توسعه خدمات دندانپزشکی فرهنگیان خبر داد و گفت: درمانگاه‌های فرهنگیان علاوه بر یونیت‌هایی که از قبل داشته‌اند به یونیت‌های جدید دندانپزشکی مجهز می‌شوند.

علی‌اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به پرسشی درباره تسهیلات رفاهی ویژه فرهنگیان در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: درمانگاه‌های فرهنگیان در سراسر کشور علاوه بر ارائه خدمات معمول درمانی، خدمات دنداپنزشکی خود را ارتقاء می‌دهند.

arash khamooshi-15-25

(بیشتر…)


پانزدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی ترمیمی ایران برگزار می شود

بدون نظر
به گزارش ایرنا از انجمن متخصصان دندان پزشکی ترمیمی ایران، دکتر پروین خادم دبیر اجرایی این کنگره با اعلام این خبر گفت:کنگره امسال با شعار ‘آفرینش لبخندی زیبا دراجتماع فاقد پوسیدگی’ در نظر گرفته شده است که به مقوله پیشگیری از پوسیدگی و حذف آن از دهان بیمار می پردازد.  وی ادامه داد:دراین کنگره متخصصان از روش های متنوع زیبایی، دهانی سالم و زیبا بهره مند خواهند شد و با برگزاری سخنرانی های علمی از شرکت کنندگان داخلی و خارجی آخرین یافته های علمی و آموزنده را به همراه جدیدترین و ارزنده ترین اطلاعات در این زمینه ارایه خواهندکرد.

(بیشتر…)


۱۵ مهر، پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

بدون نظر

همزمان با برپایی پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران، مخترع ایمپلنت های دندانی مهر امسال به ایران می آید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن پریودنتولوژی ایران، رییس انجمن پریودنتولوژی ایران از حضور پروفسور «آلبرکستون» مخترع پدیده اتصال فلز تیتانیوم به استخوان، همزمان با برپایی «پانزدهمین کنگره انجمن علمی پریودنتولوژی ایران» خبر داد و گفت: این مخترع در تاریخ ۱۴ مهر امسال یک روز پیش از برپایی این کنگره در کارگاه آموزشی با عنوان «گذشته ،حال و آینده رشته ایمپلنتولوژی» که در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود، حضور یافته، آخرین تحقیقات این رشته را که در کشور سوئد – کشوری که وی در آنجا زندگی می کند – در اختیار متخصصان، دانشمندان و استادان و تمامی دندانپزشکان مرتبط با رشته ایمپلنتولوژی قرار خواهد داد.

(بیشتر…)


قیمت ایمپلنت چقدر ابلاغ شد؟

بدون نظر

به گزارش جهان به نقل از مهر، رئیس اداره تجهیزات دندانپزشکی دکتر محمد مهدی گلابگیران با بیان اینکه قیمت ایمپلنت های دندانی به مراکز درمانی و مطب ها ابلاغ شده و در سایت اداره تجهیزات پزشکی (IMED.IR) قابل مشاهده است، اظهار داشت: ۵۰ شرکت وارد کننده ایمپلنت های دندانی در این حوزه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۳ شرکت به صورت فعال هستند و قیمت گذاری نیز با این تعداد شرکت انجام شده است.

3478426_271
(بیشتر…)


برگزاری پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران

بدون نظر

پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران با شعار «آفرینش لبخندی زیبا در اجتماع فاقد پوسیدگی» از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ آبان امسال در هتل المپیک تهران برگزار می شود .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن دندانپزشکی ترمیمی ایران، دکتر پروین خادم دبیر اجرایی این کنگره گفت: تم اصلی کنگره امسال « آفرینش لبخندی زیبا در اجتماع فاقد پوسیدگی » است که با بهره گیری از سخنرانان مطرح داخلی و خارجی،‌ پنل های بسیار آموزنده به همراه جدیدترین و ارزنده ترین اطلاعات در این زمینه به همکاران ارایه خواهد شد.

header

(بیشتر…)


نیمی از افراد ۶۵ تا ۷۴ سال در کشور به طور کامل فاقد دندان هستند

بدون نظر

عضو شورای سلامت دهان وزارت بهداشت با بیان اینکه ۵۴ درصد افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله به طور کامل فاقد دندان هستند، گفت: همچنین آمار پوسیدگی دندان‌های شیری در کودکان زیر ۳ سال ناراحت‌کننده و تکان‌دهنده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمدحسین خوشنویسان با بیان نتایج پیمایش کشوری سال ۹۲-۹۱ اظهار داشت: نتایج این پیمایش نشان می‌دهد ۵۴ درصد افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله به طور کامل فاقد دندان هستند و این نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی از نظر بهداشتی نداریم.

وی ادامه داد: در ژاپن با هدف‌گیری که در نظر گرفته‌اند، افراد ۸۰ ساله باید حداقل ۲۰ دندان سالم و کارا داشته باشند تا مسئولیت جویدن غذا را انجام دهند و به بهداشت عمومی آنها کمک کند.

عضو هیأت عملی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:‌ هر چند ما به هر افرادی که به هر دلیلی که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند باید از روش‌های جایگزینی دندان استفاده کنیم اما آنچه مهم است از دست رفتن دندان‌ها از نظر علم دندانپزشکی قابل قبول نیست زیرا خداوند دندان‌ها را به گونه‌ای خلق کرده است در صورتی که هر روز تمیز شوند به طور مستمر بازسازی شده و این بازسازی موجب قوی شدن مینای دندان و جلوگیری از تخریب و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

dndn_sfyd_31

(بیشتر…)


ضعف در بهداشت فردی تهدید مهم درمان‌های دندانی

بدون نظر

مدیر گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شاهد گفت: پوسیدگی، تغییرنگ، ایجاد لکه‌های سفید دندانی و بیماری‌های لثه، مهم‌ترین پیامدها و عوامل تهدید کننده درمان‌های ارتودنسی محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محسن نوری در حاشیه برگزاری اولین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست‌های ایران با بیان این مطلب گفت: مهم‌ترین علت نارضایتی بیماران در درمان‌های ارتودنسی مربوط به رعایت نکردن مناسب بهداشت دهان و دندان توسط شخص درمان گیرنده است.

مدیر گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شاهد با اشاره به اینکه نوع و نحوه مسواک زدن همچنین نوع و نحوه استفاده از نخ دندان در طول مدت درمان‌های ارتودنسی ثابت و متحرک با یکدیگر متفاوت است، افزود: اغلب نارضایتی‌های درمانی در ارتودنسی ثابت و به دنبال رعایت نکردن بهداشت فردی یا غیراصولی انجام دادن آن بوجود می‌آید.

2.jpg-80

(بیشتر…)


افتتاح کلینیک دندانپزشکی واحد بروجرد

بدون نظر

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: کلینیک دندانپزشکی واحد بروجرد به‎زودی افتتاح می‎شود.

«بهروز دوستی» در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، افزود: هفته‌ی آینده با حضور دکتر «میرزاده»، رئیس دانشگاه آزاد کشور و وزیر بهداشت پلی‎کلینیک دندانپزشکی واحد بروجرد افتتاح می‌شود.

implantclinic1

(بیشتر…)