بایگانی برای اردیبهشت, ۱۳۹۲

حضور لبخند در پنجاه و سومین کنگره بین المللی انجمن دندانپزشکی ایران

بدون نظر

پنجاه و سومین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان ایران با موضوعیت «چالشهای تشخیص در دندانپزشکی» از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ در مرکز همایشهای برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
در این رویداد علمی و تخصصی که همه ساله با حضور جمع کثیری از دندانپزشکان گرامی و دانشجویان دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور و با تلاش ارزشمند هیئت مدیره محترم انجمن علمی دندانپزشکی ایران برگزار میگردد تعدادی از اساتید و محققان برجسته و پیشکسوتان دندانپزشکی طی ۴ روز آخرین دستاوردهای علمی و تجربیات عملی خود را برای حضار و شرکت کنندگان در کنگره ارائه خواهند نمود و قرار است جلسات از حالت سخنرانی یکطرفه خارج و در پانلهای تخصصی وقت بیشتری صرف بحث و گفتگو و تبادل نظر پیرامون موضوع چالشهای تشخیص در دندانپزشکی بین شرکت کنندگان صورت گیرد.
در جوار این کنگره علمی و پژوهشی، نمایشگاهی از جدیدترین تجهیزات ، مواد و لوازم دندانپزشکی و صنایع وابسته با حضور فعال شرکتهای معتبر برپا میگردد.
شرکت پردازش سیستم پرنیان بعنوان یکی از شرکتهای نرم افزاری و تولید کننده اولین نرم افزار تحت وب (شبکه اینترنت) و کاملا فارسی مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی «لبخند» با ارائه آخرین نسخه نرم افزار مزبور در این نمایشگاه، برگزاری این رویداد مهم علمی و تخصصی راگرامی داشته و از عموم دندانپزشکان ارجمند جهت شرکت در پنجاه و سومین کنگره سالیانه انجمن علمی دندانپزشکی ایران و بازدید از غرفه این شرکت در نمایشگاه تجهیزات ، مواد و لوازم دندانپزشکی و صنایع وابسته دعوت به عمل میآورد.


دندانپزشکی زیبایی چیست؟

بدون نظر

این روزها «دندانپزشک زیبایی» در جاهای زیادی دیده می شود و شاید تا به حال این سوال برای تان به وجود آمده باشد که این اصطلاح چه معنایی دارد؟ مسلما زیبایی دندان ها در زیبایی چهره به شدت تاثیر دارد کسی که دندان هایی سفید و یکدست داشته باشد با هر لبخندی صورتش زیباتر می شود چون دندان های او همچون نگین هایی در صورت او به نظر خواهند آمد. در دراین گفت وگو از دکتر مریم ابراهیمی، جراح و دندانپزشک درباره هرآنچه در زیبایی و سلامت دندان ها موثر است سوال پرسیدیم.

● اصلاح طرح لبخند یعنی چی؟
در صورت، یک سری اندازه های مشخص وجود دارد مثل: ارتفاع صورت، فاصله بین ۲ مردمک چشم، سایز بینی و لب، اندازه گوشه لب که در اصلاح طرح لبخند می کوشند؛ این اندازه ها را با ساختار دندان ها هماهنگ کنند، مثلا وقتی فرد می خندد در لب های پایین یک انحنا به وجود می آید و لب های فک بالا باید با این انحنا تطابق داشته باشند. در واقع توصیه دندانپزشک زیبایی به شما این است که شما به گونه ای دندان های تان را درست کنید که وقتی لبخند می زنید کل دندان ها با صورت ،رنگ پوست، چشم ها و… همه با هم متناسب باشند. یعنی وقتی فرد می خندد تنها چیزی که در صورتش جلب توجه کند دندان هایش باشد به این معنی که همه ردیف و یک رنگ و بدون ایراد باشند. در واقع در این نوع دندانپزشکی همه چیز دندان ها عوض می شود از رنگ گرفته تا….
● لمینت چه فرقی با ارتودونسی دارد؟
ارتودونسی و کارهای ترمیمی به این اصلاح طرح لبخند کمک می کنند یعنی وقتی فردی می خواهد طرح لبخند خوبی داشته باشد با یک کارهایی مثل ارتودونسی پیش زمینه ای را ایجاد می کند. کسی که ارتودونسی انجام می دهد دندان هایش همه ردیف می شود ولی ممکن است اندازه دندان ها همه مثل هم نباشد و بسیار کم پیش می آید که در فردی همه دندان ها قرینه و یک شکل و هم رنگ باشد. در دندانپزشکی زیبایی اول تمام دندان ها با روشی چون ارتودونسی ردیف می شوند و سپس با موادی چون لمینت یا رنگ و شکل دندان ها را با هم موزون می کنند. البته در برخی موارد؛ فرد اصلا کارهای ارتودونسی را انجام نمی دهد، بلکه با اضافه کردن یک لایه روی دندان ها آنها را ردیف می کنند و از نظر شکل، رنگ، آن ها را کاملا همانند می کنند. فرق این ۲ حالت این است که وقتی روش ارتودونسی استفاده شود شخص ۵/۱ تا ۲ سال مشغول آن خواهد بود ولی با لمینت و کشیدن لایه روی دندان ها در عرض ۷ تا ۱۵ روز زیبایی دندان ها بدست می آید.


تازه ترین فناوریهای دندانپزشکی در نمایشگاه ایماجینا موناکو معرفی شد

بدون نظر

تهران / واحد مرکزی خبر / علمی ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
۰۰:۰۹:۳۶٫۰۴
در نمایشگاه فناوریهای سه بعدی ایماجینا در موناکو تازه ترین دستاوردهای فناوریهای سه بعدی در دندانپزشکی معرفی شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز،این فناوریها به دندانپزشکان در قالب گیری و ساخت پروتزهای دندان کمک می کنند و حرفه آنها را به یکی از پویاترین شاخه های پزشکی روز تبدیل می کند. فناوریهای سه بعدی به دندان پزشکان در تشخیص کمک می کند و زمینه رفاه بیشتر بیماران را در شرایط مختلف فراهم می سازد.
امروز لیزر جایگزین مته های پرسر و صدای دندانپزشکان شده است. نوعی جدید از فناوری لیزری طراحی شده که خود به خود متناسب با شکل دندان خراب، دندان را در ابعاد مختلف گود می کند.
جدید ترین تصاویر دیجیتالی عکسبرداری با کیفیت بالا از دندان نیز معرفی شده است که در آن میزان اشعه ایکس مورد استفاده بسیار پایین است و برخلاف گذشته فقط به دندان اشعه می رساند و نه به نواحی دیگر.
شرکتی برزیلی همچنین فناوری معرفی کرده که به کاهش استرس بیماران و ترس آنان از دستگاههای دندانپزشکی کمک می کند.
این دستگاه حتی بیمار را ماساژ می دهد و با رنگ درمانی به بیمار آرامش می دهد.
در ارتدنسی نیز فناوریهای جدید معرفی شده است که کمتر جلب توجه می کند.
۰۰:۱۳:۵۰٫۲۲