بایگانی برای آذر, ۱۳۹۳

گذراندن طرح دندانپزشکی اجباری و غیرقابل خرید است

بدون نظر

سی و سومین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ۱۹ آذر ماه ۹۳ با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و اعضای این شورا تشکیل شد.
دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به مصوبات این جلسه که شامل افزایش کمّی دانشجو و دانشکده‌های دندانپزشکی، کیفیت آموزش دندانپزشکی و توزیع نابرابر نیروهای دندانپزشکی بود، گفت: در خصوص رفع این موارد کمیته‌های تخصصی تشکیل شده است و مصوبات دبیرخانه و کمیسیون‌ها را اجرا کرده‌ایم.

وی افزود: تشکیل کمیته ۷ نفره منتخب با دستور وزیر بهداشت از جمله مواردی است که در جهت اجرای هرچه بهتر مصوبات این کمیته‌ها صورت گرفته است و یکی از وظایف این کمیته ۷ نفره مشخص کردن اعضای بورد آزمون‌ها می‌باشد.

saeed-asgari-vavir-620x350

(بیشتر…)


هزینه تربیت هر دانشجوی دندان‌پزشکی ۱۰۸میلیون تومان

بدون نظر

دکتر سید امیرمحسن ضیایی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، در حاشیه برگزاری سی و چهارمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس متغیرهایی از جمله استاد، امکانات و فضای آموزشی صورت می‌گیرد و نیاز به سرمایه گذاری و تامین آن دارد، افزود: هزینه آموزش نیروهای دندانپزشکی پرهزینه‌ترین آموزش است و در سال، حدود ۱۸ میلیون تومان برای هر دانشجو هزینه می‌شود.

معاون آموزشی با بیان اینکه لازم است به ازای هر دانشجو ظرفیت‌های لازم وجود داشته باشد و مهم این است که کیفیت آموزش دانشجویان نیز ارتقا یابد، گفت: در حال حاضر در برخی از رشته‌ها از جمله دندانپزشکی بیش از ظرفیت، دانشجو داریم زیرا تقاضای اجتماعی به خصوص در این رشته بالاست. اما معتقدیم تا زمانی که شرایط لازم برای پذیرش دانشجو موجود نباشد، نباید پذیرش داشته باشیم.

IMAGE635329126944862898-620x350

(بیشتر…)


انتصاب دکتر علی تاجرنیا به ریاست کنگره۵۶ انجمن دندان‌پزشکی ایران

بدون نظر

با تصویب هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران، دکتر علی تاجرنیا به سمت قائم‌مقام کنگره ۵۵ و ریاست کنگره ۵۶ این انجمن انتخاب شد.

دکتر علی تاجرنیا یکی از فعالان حوزه دندان‌پزشکی است که کارنامه درخشانی در فعالیت‌های صنفی و مدیریتی دندان‌پزشکی دارد. دکتر تاجرنیا عضو شورای سلامت دهان وزارت بهداشت است و سابقه عضویت در هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران را در کارنامه دارد و سال‌ها به عنوان دبیر اجرایی انجمن و دبیر اجرایی کنگره‌های سالیانه این انجمن فعالیت کرده است. ایشان همچنین از سال ۸۴ تا ۸۷ نماینده جامعه دندان‌پزشکی در شورای عالی سازمان نظام پزشکی بوده است و ریاست کنگره ۱۲ انجمن پروستودنتیست‌های ایران را نیز در کارنامه دارد.

MG_9275-620x350

(بیشتر…)


دندانپزشکی دربن‌بست بیمه‌ها

بدون نظر

پس از هزینه‌های بستری و دارو، خدمات دندانپزشکی یکی از پرهزینه‌ترین خدمات درمانی است که به دلیل پوشش ندادن این هزینه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر خسارت‌های سنگینی را به مردم تحمیل کرده است، به طوری که این معضل موجب شده تا بیشتر بیماران برای درمان بیماری‌های دهان و دندان از مراجعه به مطب‌های دندانپزشکی و مراکز درمانی صرفه‌نظر کرده و خوددرمانی کنند.

پس از هزینه‌های بستری و دارو، خدمات دندانپزشکی یکی از پرهزینه‌ترین خدمات درمانی است که به دلیل پوشش ندادن این هزینه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر خسارت‌های سنگینی را به مردم تحمیل کرده است، به طوری که این معضل موجب شده تا بیشتر بیماران برای درمان بیماری‌های دهان و دندان از مراجعه به مطب‌های دندانپزشکی و مراکز درمانی صرفه‌نظر کرده و خوددرمانی کنند. درحال حاضر بر اساس مصوبه دولت ۲۰ خدمت دندانپزشکی برای کودکان زیر ۱۴ سال تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته است اما در خصوص بزرگسالان به دلیل نبود پوشش بیمه‌ای برای خدمات دندانپزشکی، افزایش نامتعارف و غیر منطقی دستمزد دندانپزشکان باعث شده تا مردم شاهد افزایش قیمت‌های سرسام آور هزینه‌های دندانپزشکی باشند و بیش از ۹۰ درصد هزینه‌های سلامت دهان و دندان را از جیب بپردازند.

image_13930924234369

  (بیشتر…)


نرم افزار تحت وب مدیریت دندانپزشکی لبخند و ماژول کارت هوشمند

بدون نظر

با انتخاب نرم افزار تحت وب مدیریت دندانپزشکی لبخند به جمع اولین انتخاب مراکز بزرگ و حرفه ای دندانپزشکی بپیوندید.

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند با طراحی و عرضه ماژول صدور کارت هوشمند برای بیمار، این امکان را فراهم نموده تا دندانپزشکان محترم بتوانند برای هر یک از بیماران خود کارت هوشمند صادر کنند. با مراجعه بیمار به مرکز دندانپزشکی مربوطه و با استفاده از این کارت هوشمند پرونده دندانپزشکی بیمار در نرم افزار دندانپزشکی لبخند به سهولت در دسترس کاربر قرار میگیرد.

همچنین مراکز دندانپزشکی می توانند از این کارت هوشمند بعنوان وسیله ای برای تبلیغ مطب و یا کلینیک دندانپزشکی خود استفاده کنند و اطلاعات مرکز خود را بر روی کارت درج نمایند.


برای اولین بار حضور نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند در هفتمین سمینار بازآموزی مدون انجمن دندانپزشکان عمومی ایران- شعبه یزد

بدون نظر

هفتمین سمینار بازآموزی مدون انجمن دندانپزشکان عمومی ایران- شعبه یزد ۲۷ و ۲۸ آذرماه جاری در یزد برگزار می گردد. همزمان با این کنگره نمایشگاه تخصصی مواد و تجهیزات دندانپزشکی با حضور بازرگانان و تولید کنندگان تجهیزات دندانپزشکی برقرار خواهد بود.

شرکت پردازش سیستم پرنیان طراح و تولید کننده نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند با حضور فعال در این نمایشگاه و معرفی آخرین ورژن خود از عموم دندانپزشکان ارجمند جهت شرکت در کنگره فوق و بازدید از نمایشگاه دعوت بعمل می آورد.

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند برای خریداران محترم در طی ۲ روز برگزاری نمایشگاه “تخفیف ویژه” منظور خواهد نمود.


نقش وکارآیی ماژول انبارداری در نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند

بدون نظر

یکی از دغدغه های دندانپزشکان محترم، کنترل و نظارت بر مواد و کالاهای مصرفی در مطب و یا کلینیک دانپزشکی میباشد. نرم افزار دندانپزشکی لبخند با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، ضمن مطالعه و بررسی نظرات دندانپزشکان ارجمند و انجام کار کارشناسی گسترده، اقدام به طراحی و تولید ماژول انبارداری نموده تا دندانپزشکان بتوانند میزان و کالاهای مصرفی در مطب و یا کلینیک خود را بسهولت مدیریت نمایند. ماژول انبارداری در نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دندانپزشکی لبخند قادر است گزارش های متنوع و مختلفی مانند ورود و خروج کالا، گزارش کالاهای بیش از حداکثر موجودی و یا کمتر از حداقل موجودی، گزارش کالاهای به نقطه سفارش رسیده، گزارش کالاهای نزدیک به انقضا و … را در اختیار مدیران مطب و یا کلینیک قرار دهد.

با توجه به تحت وب بودن نرم افزار مدیریت دندانپزشکی لبخند این امکان برای دندانپزشکان گرامی فراهم گردیده که در هر لحظه و در هر کجا که باشند بتوانند از طریق نرم افزار لبخند به مطب و کلینیک خود وصل شده و گزارش های مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

w1


به محض رویش دندان‌های شیری برای کودکان‌تان مسواک بزنید

بدون نظر

یک متخصص دندانپزشکی کودکان به خانواده‌ها توصیه کرد که مسواک زدن برای فرزندان‌شان را به محض رویش دندان‌های شیری آغاز کنند. دکتر مهسا همتی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه کرمانشاه، با تاکید بر اینکه مسواک زدن برای کودکان باید از سن شش ماهگی آغاز شود، افزود: اهمیت نظافت فضای دهان نوزادان تا جایی است که حتی وقتی دندان‌های نوزاد هنوز درنیامده، باید لثه‌های او را با آب بشوییم.

24745

(بیشتر…)


تولید دهان‌شوی گیاهی ضدالتهاب و ضدباکتری توسط محققان کشور

بدون نظر

محققان کشورمان موفق شدند با عصاره گیاهان دهان‌شویی را تولید کنند که علاوه بر خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی، دهان را نیز خوشبو ‌می‌کند. به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به چرخاندن مایعات مختلف در دهان به منظور پاکسازی فیزیکی و نیز اعمال اثرات درمانی بر روی لثه ها، دندان ها، زبان و سایر عناصر موجود در حفره دهان، دهانشویه اطلاق می شود. همین کار ظاهرا پیش پا افتاده اگر به طور مرتّب انجام شود تاثیر بسزایی درسلامت دهان و دندان خواهد داشت.

58-2

(بیشتر…)


مسواک و نخ دندان جدید!

بدون نظر
خلال دندان جایگزین مسواک و نخ دندان نیست و استفاده نادرست از آن به آسیب لثه منجر می‌شود.

مصطفی فاطمی اظهار داشت: موثرترین روش تمیز کردن دهان و دندان فارغ از مسواک و خمیردندان در واقع حرکت فیزیکی برای تمیزکردن سطوح دندان‌هاست. این دندانپزشک گفت: در این مسیر استفاده از مسواک و نخ دندان با روش‌های علمی مشخص شده مسئله خاصی نیست، اما در برخی افراد که وضعیت خاصی دارند استفاده از این ابزار به تنهایی کافی نیست.عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: افرادی که در دندان‌های خود بریج دارند؛ همچنین بیمارانی که به خاطر بیماری لثه و امثال آن در بین دندان هایشان فضاهای وسیعی دارند نخ دندان نمی‌تواند به تنهایی در تمیز کردن دندان‌ها نقش داشته باشد.