انواع لبخند

به طور کلی سه نوع اساسی طرح لبخند وجود دارد :

۱ـ لبخند عاقلانه
در این نوع لبخند دندانها در یک خط عرضی مستقیم قرار می گیرد. این نوع لبخند نشان دهنده هوش و بلوغ است. با این نوع لبخند تاکید بر عرض یک سوم پائینی صورت بیشتر می شود.
نگامی که دندانها در دهان رویش می یابند . طول دندانها به یک اندازه نیستند ولی وقتی سن بالا می رود و لبه دندانها سائیده شده و اندازه آنها یکسان می شود. از این رو معمولا دندانهای یک اندازه مترادف با بلوغ ،عقل و خبرگی می دانیم.
در هنگام مشاوره طراحی لبخند ،دندانپزشک زیبایی با تجربه ،تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت. او به شما طرح لبخند ویژه ای را پیشنهاد خواهد کرد. یک دندانپزشک زیبایی خوب ممکن است با نظر شما راجع به طرح لبخند،مخالفت کند و آن را به شما بگوید ولی تصمیم نهایی به عهده شماست. نهایتا این شما هستید که باید از لبخند خود راضی باشید .

۲-لبخند جوانی
این نوع لبخند گوناگونی های بیشتری دارد. از آنجایی که دو دندان جلو در ابتدا بلند تر از بقیه هستند و پس از آن به مرور زمان سائیده شده و در سطح بقیه دندانها قرار می گیرد ،معمولا دندانهای جلوی بلندتر مترادف با جوانی و احساس ارزیابی می شود.بنابر این در این نوع لبخند،دو دندان جلو به طور مشخص بلند تر از دو دندان کنار خود هستند.
این نوع طرح لبخند نشان دهنده جوانی و بی باکی است . همچنین می تواند نشان دهنده گرمی و صمیمیت باشد .با این طرح لبخند به طور معمول جهت نگاه دیگران به یک سوم میانی صورت شخص جلب می شود و بینی و چانه در معرض دید قرار می گیرد.در کسانی که لبهای برجسته دارند این نوع لبخند جالب به نظر می رسند .

۳- لبخند اسپرت
این نوع طرح لبخند بین دو نوع طرح لبخند قبلی است.دو دندان جلو بلند تر از دندانهای کناری است.این لبخند نشان دهنده غیر جدی بودن و غیر رسمی بودن است .در حقیقت نه به جدیت لبخند اولی و نه به بی باکی لبخند جوانی است.
طرح لبخند

دیدگاه خود را به ما بگویید.


CAPTCHA Image
Reload Image